Четири деца са били прегледани в амбулатория и са на домашно лечение. Превантивно вкъщи са останали още 12 деца.
Причината още не е ясна, очакват се резултати от взетите проби. Потърпевшите деца са от втора група в детското заведение, уточни д-р Милена Панайотова от Регионалната здравна инспекция в Пловдив. Здравните експерти проверяват случая.
На място в детската градина проверка извършват и инспекторите от Агенцията по безопасност на храните. Д-р Станимира Чавдарова съобщи, че ще изискват проби от храните от понеделник до днес. Ще бъдат проверени и здравните книжки на персонала в кухнята.
Лекарите от РЗИ допускат, че може да се касае и за вирусна инфекция, която се е развила при малките пациенти. Тепърва ще се изяснява диагнозата на децата, каза старши инспектор Васил Георгиев от РЗИ-Пловдив, който бе на място в градината.
Директорът на ДГ "Славей" Любка Биволарска каза, че се касае само за децата в една - 2 А група.
"Силно се надяваме, че става дума за ентеровирус, но нека лекарите направят необходимите проверки", заяви Биволарска. Тя допълни, че първото дете е било с оплаквания още в понеделник, другите две са получили симптоми във вторник и са били хоспитализирани.
В групата са били 23 деца, като при останалите няма симптоми. Днес във 2А група има 4 деца, останалите са запазени превантивно вкъщи.
Огнище на птичи грип откри Българската агенция по безопасност на храните в птицеферма в село Чалъкови в община Раковски. Сигналът е подал собственикът на фермата заради повишена смъртност на патици. В нея се отглеждат 4240 патици-мюлари. Предстои хуманно унищожаване на птиците от фермата. Извършва се и епизоотично проучване и проследяване на..
Модернизираният плувен комплекс „Младост“ ще бъде открит официално в 16 часа този следобед. На церемонията ще присъстват министърът на спорта Иван Пешев, председателят на федерацията по плуване Георги Аврамчев, кметът на Пловдив Костадин Димитров, политици, общественици, плувни дейци. Басейн "Младост" вече има Акт 16 и веднага след..
С разноцветни вдигнати ръце, балони и флашмоб ще бъде отбелязан Международния ден на хората с редки болести в Пловдив. Градът се включва всяка година в тази международна инициатива от нейното начало. Тази година Професионална гимназия по хранителни технологии и техника - град Пловдив, ще бъде домакин на събитието, в партньорство с..
С нов съдебен състав в пловдивския Районен съд започва отначало делото за малтретирането на Дебора Михайлова от Стара Загора. До този „рестарт“ се стигна, след като преди месец предишният съдебен екип се оттегли заради настояването на адвокатите на подсъдимия за насилието Георги Георгиев. Тогава като аргумент те изтъкнаха, че един заседател е..
Днес Педагогическият съвет на училище „Георги Брегов“ в Пазарджик трябва да вземе решение какви наказания да бъдат наложени на учениците, участвали в побоя над седмокласничка от училището. Случаят стана известен след публикуван в социалните мрежи клип, на който се вижда как група ученици от същото училище бият и обиждат момичето. Със..