"Марица" с достойно представяне в Истанбул

"Жълто-сините" се опълчиха на Еджаджъбашъ, въпреки загубата с 0:3

Шампионките на България в Истанбул
Снимка: СЕВ

Волейболните шампионки от Марица (Пловдив) загубиха с 0:3 (19:25, 20:25, 19:25) гейма като гости на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул). Мачът се игра в зала "Бурхан Фелек" в Истанбул.

Маричанки изиграха много силен гейм, в който не дадоха преднина на своя именит съперник, а при 14:12 шампионките поведоха с две точки. Домакините успяха да направят разлика след 14-та точка – 19:15 и затвориха гейма в своя полза след 25:19.

Във втората част финалиста от Шампионска лига през миналия сезон поведе с 4:1, но маричанки изравниха и поведоха при 8:7. Турският гранд дръпна с 4 точки при 14:10, стигна се до 19:15, а геймът приключи след 25:20.

В третия гейм туркините поведоха с 8:5, стигна се до 16:11, а Еджзаджъбашъ завърши двубоя след 25:19.

За Еджзаджъбашъ три волейболистки станаха най-резултатни с по 10 точки – Ярпак Еркек, която стана и MVP на двубоя, Ханде Баладън и Ирина Воронкова.

Най-резултатни за Марица станаха Добрина Христоскова и Мария Кривошийска с по 11 точки, а 8 добави Ива Дудова.

Скандичи е лидер в групата с 9 точки, Еджзаджъбашъ е на второто място също с 9 точки, Марица е на трета позиция с 2 точки, а Вашаш е на последното с точка. Утре играят Скандичи срещу Вашаш.

Следващият мач на Марица в Шампионската лига е домакинство на италианския Савино Дел Бене (Скандичи). Двубоят ще се играе на 10 януари, от 19:00 часа. в зала "Колодрума" в Пловдив.

В петък (8 декември) Марица ще е домакин на ДКС Варна (Варна) в двубой от четвъртфиналите за Купата на България. Двубоят ще се играе от 19:00 часа в зала "Сила".