92.4% от домакинствата в област Пловдив имат достъп до интернет в домовете си, показват данните на НСИ.За една година този показател е нараснал 3.3%.Средната стойност за страната е 88.5%. По дял на домакинствата с достъп до интернет областта е на второ място в страната.
84% от населението на възраст 16 - 74 години ползват глобанта мрежа всеки ден или поне веднъж седмично. Увеличението спрямо 2022-ра е с 5.5%, а в сравнение 2010 година с 45%.
С лек превес мъжете са по- активни в ползването на интернет отколкоот жените. Значителни са различията по образователен критерий – 94% от висшистите редовно ползват мрежата, а процентът пада до 66 за хората с основно и по-ниско образование.
Едва 23.6% от хората в областа ползват интернет за контакт с администрацията и публичните институции, показват данните на Териториалното статистическо бюро- Юг.
С молебен в катедралния храм „ Успение на Света Богорициа“ отслужен от митрополит Николай и с поклонение пред паметника на освободителите на хълм Бунарджика в Пловдив беше отбелязан националният празник на България 3 март. Стотици пловдивчани се изкачиха до върха, където през 1881 година е открит първия в страната паметник на..
Честванията за 3-ти март в Пазарджик започнаха с тържествено поднасяне на цветя на паметниците и паметните плочи на героите на освобождението в града, а след това продължиха с празнично шествие, на което ще бъде разпънато 100-метрово българско знаме. 150 трибагреника раздаде община Асеновград на гражданите по повод Националния празник на..
С поход до връх Мечи чал и тържествена проверка-заря Чепеларе ще отбележи 147 години от Освобождението на България. Участниците в празничното шествие ще поднесат цветя пред паметника на загиналите във войните чепеларци, а след това ще тръгнат на традиционния поход до връх Мечи чал. Проявата се организира за 25-ти пореден път съвместно с фондация..
Няколкостотин скиори и сноубордисти се включиха в голямото ски спускане с носии в курорта Пампорово на Националния празник 3-ти март. Голям трибагреник беше спуснат и по писта Стената. Тазгодишното издание на спускането бе и с участие на групи от Белгия и Франция. Шествието с национални знамена, родопски каба гайди и скиори, пременени в..
Юбилейно десето пътуване с Родопската теснолинейка, посветено на националния празник на България, се организира днес. Това съобщиха от Гражданско сдружение „За теснолинейката”. Събитието е съвместно с БДЖ-Пътнически превози, Община Велинград и Община Якоруда, и цели популяризиране на живописния железопътен маршрут от Септември до Добринище. Идеята..