Шествието ще тръгне от сградата на Районния съд, ще мине през пешеходната зона в центъра и ще завърши с реч пред Централна поща.
Исканията на организаторите включват незабавни мерки срещу социално-икономическата неравнопоставеност, насилието и дискриминацията в дома, на работното място, в институциите и на улицата.
Те настояват да се гарантират човешките права на всички жени независимо от тяхната раса, етнос, възраст, здравословно състояние, религия, народност, сексуална ориентация, икономически статус.
Организатори на шествието за правата на жените са доброволци от Пловдив и региона, които вече проведоха протест срещу насилието над жени на 25 ноември.
Считано от днес, кметът на Пловдив Костадин Димитров освобождава заместника си Женя Петкова. Това стана ясно по време на днешната пресконференция на градоначалника. Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив Изненада и тревога за бюджета предизвика в ОбС понижението на Женя Петкова Димитров посочи, че..
Проходът Троян – Кърнаре ще бъде отворен за движение от 10:00 часа за всички моторни превозни средства. Това съобщи директорът на Областното пътно управление в Ловеч инж. Георги Генов. Припомням, че от декември миналата година движението по двата прохода беше ограничено - първоначално за всички превозни средства, а след това само за камиони над 12..
Поредно запалване на гуми обгази рано тази сутрин пловдивския район "Северен". Очевидци публикуваха в социалните мрежи снимки и видеа на големи облаци черен дим над Кършияка, около жп гара Филипово. Пожарът вече е ликвидиран от 1 екип огнеборци, съобщиха от противопожарната служба в Пловдив.
В понеделник слънцето ще донесе високи температури в страната. Над западната половина, обаче, ще има разкъсана облачност. Вятърът ще бъде слаб от югозапад. Максималните температури ще бъдат между 19 и 25 градуса, в Пловдив - около 21 градуса. В планините ще бъде слънчево, с умерен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще..
Земетресение с магнитуд 3.4 е регистрирано тази сутрин в района на град Батак, област Пазарджик. По данни на Националния сеизмологичен център към Националния институт по геофизика, геодезия и география - БАН, трусът е станал в 04:59 часа българско време и е с епицентър на 10 км от град Перущица, на 50 км от град Пловдив и на 110 км от град..