Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Валентин Черпоков е новият стар кмет на Забърдо

Кандидатът на „БСП за България“ Валентин Черпоков е избран за кмет на с. Забърдо, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Чепеларе.

Черпоков печели вчерашните частични избори за кмет на родопското село с 74,3 процента от гласовете. За кандидата на ГЕРБ Венцислав Сариев са гласували 25,7 на сто от избирателите. 

Гласовете за Черпоков са 211, а за Сариев – 73. Валентин Черпоков печели осми мандат като кмет на Забърдо. 

До частичните избори за кметското място се стигна след подадената оставка от избрания на редовните избори през 2023 г. кмет Здравка Черпокова – Илиева, която е дъщеря на Валентин Черпоков. 

"Дъщеря ми се отказа от поста, защото бе подложена на терор от общината. Изгонили са 11 души от кметството, които бях назначил преди, затворили са Туристическия информационен център. В бюджета са предвидени нула средства за Забърдо", заяви пред Радио Пловдив новият стар кмет на селото.

Черпоков отново каза, че на 9 май ще бъде открит паметникът, изграден от 300 войнишки каски. С послание за мир той ще покани всички парламентарно представени партии в НС, президента на България и посланиците на Русия и Украйна за откриването на новия паметник на МИР-а, дело на скулптора Антон Урдажиев.

С решение на Общинската избирателна комисия в Чепеларе  Валентин Черпоков е заличен от листата на съветниците на „БСП за България“  в Общинския съвет в Чепеларе, тъй като е избран за кмет. На негово място в Общинския съвет застава  Радомира Йорданова. 

Частичните избори в Забърдо се състояха при избирателна активност от 81%. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

От с. Ивайло започват безплатни профилактични прегледи

Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а  инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..

публикувано на 19.02.25 в 16:50
Илия Проданов

Искаме решения за българските производители на храни

Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки.  "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..

публикувано на 19.02.25 в 16:25

Страната бясно влиза в дългова криза, изходът е поголовно рязане

Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази  година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват  80 млрд и след това 87 млрд. лева.  България затъва в бясна скорост в..

публикувано на 19.02.25 в 15:54

EVN e против решението за компенсиране на битовите клиенти, останали без ток

Ръководството на  "ЕВН България" (EVN) възрази остро срещу приетия на второ четене от Народното събрание Законопроект за предоставяне на финансова подкрепа на битови крайни клиенти на електрическа енергия, останали без ток в периода 21-31 декември 2024 г. включително.   "Изненадани сме от приетото вчера в парламентарната Комисия по енергетика и днес в..

публикувано на 19.02.25 в 14:57

Филиалът на ТУ отваря 12 свои лаборатории за ученици от март

Техническият университет – филиал Пловдив отваря 12 от най-съвременните си лаборатории за практически упражнения на ученици от 58 училища в Южен централен район . Инициативата „Час в лабораторията: иновации в действие“ ще даде възможност – чрез открити уроци и практики, ученици от 11-ти и 12-ти клас и техните учители да надградят знанията си..

публикувано на 19.02.25 в 13:10