Той коментира стартираната от Фонда за развитие на летището петиция за откриване на нови дестинации, но направи уточнение, че финансите във фонда не са толкова много, защото освен Пловдив в него не членуват големите общини от региона на Пловдив. С изключение на Смолян, които ще одобрят включването във Фонда, ангажимент от Пазарджик, Карджали и Стара Загора все още няма. Не става дума за липса на средства, а по- скоро за надооценяване на възможността за реклама, която ще получат, коментира Ангелов.
За сметка на това сънародниците ни в Испания обаче са готови да плащат по една евро на човек, за да подпомогнат разкриването на полети до тук.
По думите на Ангелов този почин се разпростанява вече и в Италия, Австрия, Франция в района на Марсилия, както и Кипър. Той поясни, че не става дума само за етнически трафик, но и интересът на испанската страна е голям, което ще е акцент в срещите с представители на местните власти там. Още през миналата година са започнали контакти с Андалуския фонд, водят се разговори и с авиопрезвозвачи, сред които и испанска компания.
До месец се очаква да се подпише маркетингов договор и тогава ще стане ясно кога могат да тръгнат полетите до Малага. Той сподели и очакване на възстановяване на полета до Дъблин.
Всички обаче очакват маркетингова подкрепа, споделяне на риска, финансови стимули, за да промотират нови дестинации, по които да тръгнат. Сумите са различни и зависят от риска, който авиокомпаниите определят.
Цялото интервю можете да чуете в прикачения звуков файл.
Агресията в юношеската възраст може да се приеме в рамките на нормалното, когато става дума за отделни пререкания или сбутвания, особено при момчетата, които понякога не могат да сдържат емоциите си. Неприемливо и ненормално обаче е, когато група деца тормозят един или повече връстници и то в продължение на дълго време. Това е тормозът в..
С проектозакон беше предвидено БНТ и БНР да бъдат финансирани от Фонд „Радио и телевизия“ . „ Да заработи фонд „Радио и телевизия“ трябваше да се въведе една такса „Радио и телевизия“, която щеше да се начислява на електромер “ – заяви в интервю за Радио Пловдив бившият депутат Антон Кутев. „ Това, разбира се, не сработи. И..
Протестът на „Възраждане“ в столицата днес не успя да стане водеща новина, въпреки анонсите на представители на партията и призивите за всенародно недоволство пред сградата на парламента. Какви са възможните продължения на тази активност и ефектите от нея? Не вярвам да имат голяма подкрепа в бъдещи протести срещу приемането на еврото...
Предложението при установен преразход на бюджета на Здравната каса за болничната помощ в средата на годината, да бъдат намалени цените на всички клинични пътеки е скандално и дискриминационно и ще се отрази както на лечебните заведения, така и на пациентите. Това мнение изрази в програма "Ден след ден" Красимир Грудев, председател на..
Щаб, който работи по роблемите със замърсяването на въздуха в Пловдив е създаден на последната градска среща на партия "Продължаваме промяната", съобщи пловдивският депутат Стою Стоев в програма "Точно днес". Той обясни, че причината е абсолютното безхаберие на властимащите, които не обръщат внимание на този проблем. "Замърсеният въздух, който се..