Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Военният министър в оставка присъства на военно учение край Смолян

Министърът на отбраната в оставка Тодор Тагарев ще присъства на деня за демонстрация на способности на четвъртата съвместна международна подготовка "Родопи – 24", съобщиха от Министерството на отбраната. На събитието ще присъстват още заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Цанко Стойков и командирът на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков.

Денят за демонстрация на способности от военнослужещите ще се състои в района на местността "Перелик". Участниците в учението ще изпълнят тактически задачи по отбрана, настъпление, десантиране по способа "Бързо въже" и евакуация на ранен. Ще има статичен показ на оборудване, екипировка и съоръжения, използвани от алпийците.

В съвместната подготовка "Родопи – 24" участват военнослужещи от Командването на Сухопътните войски, 101-ви алпийски полк, 110-и логистичен полк - Пловдив, Военномедицинска академия, 24-а Авиобаза – Крумово, Република Хърватия и Република Австрия, както и наблюдатели от Центъра на НАТО за планинска подготовка от Република Словения.

По публикацията работи: Димитър Владимиров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Зимната обстановка в региона засега е спокойна

В Смолянска област заради снеговалеж и почистване на пътните настилки са въведени редица ограничения за камиони по републиканската пътна мрежа в региона.   Между 1 и 15 сантиметра е новата снежна покривка в областта.   Въведени са ограничения за движението на автомобили с ремаркета и полуремаркета през прохода Превала, път Батак - Доспат,..

обновено на 18.02.25 в 09:32

Снегът пожали Пловдив, улиците са чисти

Основните пътни артерии в Пловдив са почистени от снега, предстои техниката да влезе във вътрешнокварталните улици, съобщи директорът на ОП „Чистота“ Десислава Георгиева.  Екипи на общинското предприятие обработват с противообледенителни материали всички мостове, надлези и велоалеите в града. От 5:00 часа, когато започна силен снеговалеж,..

обновено на 18.02.25 в 09:08

България скланя глава пред подвига на Апостола

Днес в родния град на Левски – Карлово, е кулминацията на възпоменателните прояви, посветени на 152-рата годишнина от гибелта на Апостола на свободата.  В 9.00 ч. ще бъдат отслужени света литургия и панихида в църквата „Св. Богородица“, където Левски е бил ръкоположен за дякон.  По-късно с шествие участниците във възпоменателната церемония ще..

обновено на 18.02.25 в 07:20

Снеговалежите продължават, иде студ

За днес Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) издаде предупреждение от втора и първа степен - оранжев и жълт код, за снеговалежи в Източна България.  В Източна България ще се натрупа нова снежна покривка между 15 и 20 сантиметра, а в Североизточна България - до 25 сантиметра. Ще има условия за виелици и навявания.  За Югоизточна..

публикувано на 18.02.25 в 07:13

Открива се "Винария - 2025"

В Пловдивския панаир се откриват международните изложения на хранителната индустрия „Агра“, „Винария“ и „Фудтех“.  Акцент в 33-то издание на „Агра“ е високоефективното и регенеративно земеделие.  В 32-та изложба Винария“ ще бъдат представени бутикови винарски изби, нови винени проекти, както и традиционните производители.  Очаква се по..

публикувано на 18.02.25 в 07:03