Не работи ли тя, не работим и ние! Така емоционално кметът на Карлово Емил Кабаиванов коментира бездействието на Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет, която не е заседавала от средата на декември миналата година.
В бюджета има заделени 130 милиона за нейната работа, но комисията не е заседавала, заяви карловският кмет, за когото това е необяснимо.
От 15 декемви миналата година до сега Междуведомствената комисия не се е събрала на нито едно заседание!
Кабаиванов обясни, че председател на Комисията е министърът на вътрешните работи, но в нея има представители на различни ведомства, както и на Сдружението общините. За да се задвижи този сложен механизъм, явно трябва или намесата на министъра на фининасите, или на министър-председателя.
Емил Кабаиванов припомни, че след наводнението от 2 септември 2022 г. общинската администрация е изминала целия път по изпълнението на законовите процудури и това е коствало 10 месеца.
Отпуснаха ни 1/4 от поисканите средства, посочи кметът като уточни, че от поисканите над 75 млн. лв. в общината са получени едва 17.6 милиона за възстановяване на инфраструктурата от наводнението. Тези пари вече са изчерпани.
Кметът предупреди, че ще се стигне до момент, в който фирмите - изпълнители ще спрат работа и ще изтеглят техниката си, тъй като общината няма налични средства, с които да се разплати.
В момента на няколко места в община Карлово се изграждат разрушени мостове, почистват се и се укрепват речните корита и улици.
Не става въпрос само за Карлово, има и други места в България, които са пострадали. Хората недоволстват, а нашата работа е да им облекчим живота, каза кметът Кабаиванов.
Той настоява Междуведомствената комисия спешно да се събере на заседание.
Кабаиванов е подготвил писмо до служебния министър-председател и ще търси спешна среща с него. Ще настоявам той да дайде на място и ще настоявам Комисията да работи!
Интервюто на Елена Крушкова с кмета на Карлово Емил Кабаиванов е в звуковия файл.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..