Здравната каса е заплатила 12 900 лв., а фиктивните пациенти по делото са 31. Прокуратурата ще внесе искане в съда за постоянното им задържане под стража. От полицията съобщиха, че по схемата вероятно са засегнати около 1 000 пациенти.
Единият задържан е общопрактикуващ лекар, а другият - управител на медицински център. Личния лекар е насочвал с направления за прегледи и физиотерапия пациентите, но не са им били извършвани никакви манипулации, а в края на всеки месец те са били отчитани, уточни прокурор Димитър Костов от районната прокуратура.
Извършени са претърсвания и изземвания в три обекта - два кабинета на общопрактикуващия лекар и медицинския център. Иззета е документация и компютри. Тепърва ще анализираме събраната информация, но става дума за около 1 000 човека, каза комисар Георги Боюклиев от отдел "Икономическа полиция" към пловдивската полиция.
Днес следобед съдът остави в ареста двамата медици. Заседанието се гледаше при закрити врата, тъй като по делото има секретна информация.
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Пламена..
Пия всякакви вина с хубаво качество, направени с майсторлък и с любов, каза председателят на енолозите в България Станимир Стоянов . Той уточни, че при дегустация опитните дегустатори могат бързо да определи качествата на виното. "Като се опита едно вино, като му се види цветът и ароматът, може да се даде адекватен коментар", посочи енологът...
През 2024 година България значително е разширила пазарите на вино в чужбина, каза министърът на земеделието и храните Георги Тахов. В Брестовица той участва в зарязването на лозята и празника Трифон Зарезан. Българско вино е изнесено не само в европейските страни, но и в САЩ и страни от Латинска Америка, които са традиционни производители. За този..
От сдружението на общините са поискали да бъдат предвидени средства за увеличение на заплатите на общинските служители. Това се е случило по време на срещата с министъра на финансите Теменужка Петкова. Увеличението, за което настояват е с между 20 и 25%, каза пред Радио Пловдив кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов, който е..
Започна безплатно езиково обучение по български език на над 150 бежанци, които живеят в Пловдив и са в трудоспособна възраст. За страната общата бройка, на обхванатите в проекта, ще достигне 1300 мигранти. Подобни курсове се провеждат в още 3 града в страната - София, Бургас и Харманли. Обученията по български език за бежанци в Пловдив..