Книгата на д-р Марк Бракет „Позволението да чувстваме“ е преведена на 22 езика и е истински шедьовър в областта на емоционалната интелигентност, лидерството, самоусъвършенстването, личностното и организационно израстване.
Тя ще бъде представена в Пловдив, на 30-и септември, от 18 часа, в конферентна зала „Кобург“, в ж.к Тракия. Събитието е с вход свободен. Проектът за книгата е реализиран от „Фондация за развитие на емоционалната интелигентност“. Това е най-новият проект на Фондацията и първо събитие в Пловдив.
ФРЕИ (Фондация за развитие на емоционална интелигентност) подкрепя и развива научноизследователската и приложна дейност в България, и извън нея. Тя е свързана и с подготовката на лидери и мениджъри, които да управляват успешно бизнес екипите си, чрез познаване на човешката емоционална регулация, схемите на мислене и рационализиране в различни бизнес условия. Визията на Фондацията е да създаде форум за обмен на знания между учени, с международен принос, в областта на емоционалната интелигентност, експерти, треньори по личностни умения, обучители, медиатори и фасилитатори.
„Позволението да чувстваме, нима имаме нужда от позволение затова? Отговорът на този и още много други въпроси, за които не сте се замисляли, а сте се тревожили, ще разберете от д-р Антонина Кардашева, създател и изпълнителен директор на „Фондация за развитие на емоционална интелигентност“.За мен това беше нещо наистина ново. Грабна ме идеята и възможността да познаваме емоциите си, да ги наблюдаваме. Всички срещи, с д-р Кардашева, са трансформиращи и вълнуващи. Фондацията е една общност от интелектуалци, които са насочили цялото си знание, творчество и умения в това да развиват тази наука, и да я правят достъпна за хората.
Важно е да познаваме себе си, своите емоции, да ги изразяваме по един добър начин в нашето ежедневие. Емоционалната интелигентност е наука за познанието на човешките емоции и процесите за емоционална регулация. Тя има отношение към възприятията за щастие, оптимизъм, благополучие, готовност към промяна, позитивни нагласи към нови бизнес предизвикателства, асертивност, адаптивност и професионална ангажираност. Книгата на д-р Марк Бракет е написана като разказ. Тя е малко и като учебник. Научавате как да използваш емоциите си, за да имаш успехи и благополучие в живота. Тя е като основа, н акоято да се стъпи, когато става дума за емоции и емоционална интелигентност”, казва Снежана Павлова, регионален директор на клуб „Пловдив“ към ФРЕИ, София.
Програмата на събитието предвижда и кратка лекционна част от д-р Антонина Кардашева. Както и представяне на Фондацията и историята на създаването ѝ.
Снежана Павлова е гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.
Тази вечер точно в 19:00 в Лъки Дом на киното пловдивчани ще имат възможност да се запознаят с историята на единственото училище в България, което спасява деца от крайно бедни семейства, като им осигурява качествено образование, възпитание и грижа напълно безплатно. "Училище за надежда" е филм с кауза, който ни отвежда до село Русаля,..
Отвеждаме ви на природна експедиция до Непал и Хималаите, в поредна среща с Апостол Апостолов от Фондация "Ботаника лайф". В разговорът с събеседника ни, разглеждаме традиционното отглеждане на култури в Хималаите. Интересният разказ за пътуването и срещата с местните селскостопански традиции, за методите на обработване на земята в екстремните условия..
На 16.11.2024г. група "JEREMY?" подарява юбилеен концерт в популярен столичен клуб. „Ще отбележим 10 години от създаването на песента „Fake fruits”. Това ще е подарък към най-големите ни фенове. Ще направим малко по-различен концерт и ще изпълним песни, които отдавна отсъстват от нашите концерти“, споделя Ерсин Мустафов. В ефира на Радио..
Питали ли сте се какво означава успеха? Търсили ли сте отговор на този въпрос например в очите на Вашето куче? :))) А, сега...Погледнете четириногия си другар, може би ще се изненадате :) Защото истината е, че обичните ни любимци имате решения и отговори, за които не сме и подозирали, че съществуват. Ако не ни вярвате, елате да се уверите сами -..
За пета поредна година Фондация "Сошъл Фючър" избра тазгодишните носители на наградата "Агент на промяната". Тази награда получават всички вдъхновяващи хора, които се отличават с добрите си дела, със своя личен пример на добротворчество и не на последно място позитивна промяна. Станислава Йорданова е един от тези млади хора, които не просто са агенти..