Преустройство, реконструкция, основен ремонт, енергийно саниране и благоустрояване за близо 12 милиона лева без ДДС ще бъде направен на Дома за стари хора „Св. Василий Велики“ в Пловдив.
В ход е обществена поръчка, в която са заложени обновяване на сградния фонд, покривите, топлоизолация, нова ПВЦ-дограма, изграждане на достъпна среда и цялостно благоустройство на имота, разположен на площ от близо 11 декара.
Ще бъдат направени цялостни промени в сградите и функционални промени в разпределенията по етажите. На двата съществуващи входа ще бъдат изградени и две нови стоманобетонни рампи за инвалиди.
Проектното решение предвижда изграждане на кътове за отдих и групови занимания,както и зона за спорт и за игра на шах. Ще има фитнес площадка с рехабилитационни уреди, кът за играта петанк, като до нея ще има има нова дървена беседка, ще бъдат обособени зони нови алеи и реновирана ажурената ограда около целия имот. На съществуващия паркинг пред главния вход за десет автомобила ще бъдат обособени седем паркоместа за хора в неравностойно положение. Проектът предвижда монтиране на автоматизирана бариера за контрол на достъпа на прилежащия паркинг, към бул. Коматевко шосе и обособяване на места за велосипеди.За ремонтите има издадено строително разрешение. В Дома живеят 192-ма души, а персоналът, който се грижи за тях е 72-ма. Срокът за подаване на оферти е 8-ми ноември.
Един флакон с ботокс е открит в студио за красота в Пловдив, съобщи д-р Аргир Аргиров, директор на РЗИ Пловдив. От днес по нареждане на Здравното министерство екипи на РЗИ в града започнаха масирани проверки за извършване на нерегламентирани медицински дейности и услуги в сферата на естетичната медицина и за наличието на ботокс в козметичните..
Пловдивските пожарникари „спасиха“ работници, ангажирани с демонтажа на коледната украса в града под тепетата днес. Куриозната случка се разиграва в Цар-Симеоновата градина в идеалния център на Пловдив. Двама работници останаха във въздуха, докато се опитват да свалят коледните топки от едно от дърветата на входа на градината. Вишката им блокирала..
Пловдивската община избра изпълнител на проекта за разширението и ремонта на Голямоконарско шосе до границата с община Марица. С максималните 100 точки на първо място е класирана фирмата Драгиев и ко. Фирмата Иса – 2000, която извърши първия етап от ремонта на Голямоконарско шосе е класирана на 4-то място, а Европейски пътища е отстранена от..
Няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив. Последната заповед е до 4 февруари включително, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване. Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение от 29 януари до днес - случаите на грип и остри респираторни заболявания са намалели...
Жена на около 70 години загина при пожар в жилищен блок на улица "Белица" в Пловдив, а друга между 60 и 70 години е откарана в болница с обгазяване. Починалата жена е била изведена от пожарникарите от блока силно обгазена. Медицинският екип се е опитал да й помогне, но жената починала в линейката. Пожарът е тръгнал от апартамент на третия етаж, в който..