Конкурсът се организира от СУ „Христо Груев Данов“, в Пловдив и е ориентиран към деца на възраст 5-6 години, от цялата страна.
Тази година, по случай 175-та годишнина от създаването на СУ „Христо Г. Данов“, децата ще имат възможност да разкажат в цветове приказката за Христо Груев Данов, български възрожденски учител и книжовник, родоначалник на книгоиздаването в България и будител на Пловдив. Те, също така, ще имат възможност да демонстрират логическо, конструктивно и пространствено мислене, и съобразителност в света на танграмите. Конкурсните области са две - проект “Илюстриране на приказка за Данов” и проект “Изграждане на фигури с танграм”.
Конкурсът започна на 15 октомври, крайният срок за участие и предаване на проектите е 15 ноември. Всяко дете може да участва само с един проект, като проектите трябва да бъдат създадени от самите деца, без помощта възрастните. Разрешено е използването на всякакви материали за рисуване: моливи, пастели, водни бои и т.н. Размерът на проектите трябва да бъде лист във формат на А4.
Проектите могат да бъдат предадени лично в училището или изпратени на адрес: СУ "Христо Г. Данов" - гр. Пловдив 4003, ул. "Ален мак" №1. Награждаването ще бъде на 11 декември. По случай годишнината на СУ "Христо Г. Данов", денят 11 декември ще бъде и ден на отворените врати в училището.
Допълнителна информация за участие в конкурса може да намерите на адрес: https://office209340.wixsite.com/danovmagic?fbclid=IwAR3gk1cEy55DmAzg83eDehL2kvU5O_BCBia0g9ptbDuJrVYv3_6vQxXnW4g
„Конкурсът е създаден, за да вдъхновява, да провокира детската креативност и сръчност, за да могат децата да покажат своето логическо и конструктивно мислене, да проявят своята съобразителност. Целта е да запалим и да запазим искрата на детското въображение.
Тази година, нашите ученици от 6А клас, които са от паралелка „Дигитални медии“, създадоха приказка за Данов. Но, не само я създадоха, те я озвучиха и направиха клип. Това е по-интересното и специалното тази година и е предизвикателство към малките художници. Другото специфично е, че в проект „Изграждане на фигури с танграм“, подреждането на геометричните фигури в различни цветове, не е какво да е, а те трябва да образуват числото 175, което отново символизира годишнината ни. Необходими са три броя танграми, защото от един танграм може да бъде направена една цифра.
Най-добрите творби ще бъдат класирани на първо, второ и трето място. Всички останали участници в конкурса ще получат специални сертификати, за участието си. Допълнителна информация за часа на награждаването ще обявим, като наближи датата 11 декември.
Всички събития, които сме планували тази година са свързани с годишнината на училището. На 25 октомври ни предстои есенен спортен празник, на Гребна база Пловдив, който също е в този дух. „Дъновиадата“ е едно състезание, което провеждаме всяка година в няколко кръга. Тя стартира през януари, следващата година. Всички дейности, които колегите организират и са предвидили, класни и извънкласни дейности, почти всички са ориентирани към тази годишнина. Официалното отбелязване на годишнината е на 5 май, когато е нашият патронен празник. Подготовката за него, вече, започна“, разказва г-жа Ана Вълчева, зам.-директор на СУ "Христо Г. Данов", гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.
Традиционният камерен концерт "В навечерието на Рождество", който организира Сдружение "Изкуство във времето", ще проведе на 4 декември, във фоайе "Изкуствотека", на НБ "Иван Вазов". Това е четвърто издание на празничния концерт, част от цикъла „Озвучаване на публични пространства с камерна музика“. Участват представители на Сдружението: Евгения..
Химически клуб ,,Драгендорф” се събира тази сряда, 4-ти декември, от 17 часа, във втора аудитория на Химически факултет, на ПУ. Темата на срещата е „Химията – цел и бъдеще“. Програмата е ориентирана както към членовете на клуба, така и към всеки, който иска да бъде част от събитието. Темите в програмата са: клубът – бъдеще и..
В последния ден от фестивалната програма на Втори Пловдивски фестивал на науката, ви срещаме с двама учени, пловдивчани. Отдел “Растителна клетъчна биотехнология" към Центъра по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив, съвместно с лаборатория по Метаболомика при Българска академия на науките, разработиха иновативен за България 3D..
За връзката между изкуството и изкуствения интелект ще говорим в „Алтер его“ тази събота. Нещо повече – ще ни гостува поетът и писателят Николай Владимиров, който ще представи една оригинална „Антология на съвременната българска поезия“, на която е съставител, както и най-новата си стихосбирка „Мъжът, който топи обици“. Така се бори..
От 13 до 15 декември 2024 г. по случай Световния ден на Антарктида (1 декември), Регионалният природонаучен музей – Пловдив организира тридневен „Леден фестивал“. Програмата обещава да бъде изключително разнообразна и атрактивна. По думите на Кристиян Владов, главен уредник в музея, събитията в програмата са насочени към всякакви публики с акцент..