По думите й живеем в символен свят, в който като избиратели чакаме принца на бял кон, но идва принцът на магаре и ние няма как да го изберем, защото е на магаре... Така влизаме в параграф 22, в който не гласуваме, "защото няма за кого" и като е така- получаваме още от същото.
Ние живеем в мечтите си и неоснователно очакваме политиците да са в реалността, казва анализаторът, а те също влизат в този символен свят. Сега ще отидем на избори и още по- малко хора ще излязат да гласуват отново с аргумента, че "не могат да ги гледат", но като не гласуват - точно тези ще гледат.
Няма дори обединяващ гняв, защото след три години няма управление, срещу което да се акумулира той.
По думите на Татяна Буруджиева сегашната ситуация работи за някой, който да е различен. На въпрос дали това ще формация на президента Радев тя направи разграничение между него, който се ползва от авторитета на институцията и другите, които са правили вълна на избори - и Сакскобургготски, Борисов са имали предварително изграден личен образ, който ги е довел на власт.
Президентът е в образ на държавник, не на политик. В позицията на политик той ще мине през пропорционален избор и, ако няма личен рейтинг, от образа му ще падне и институционалния. Може би затова Радев не иска да излиза на терен преди края на мандата, за да не изглежда и в известен смисъл предател, тъй като е бил подкрепен с едни намерения, а те се променят в движение, анализира доц. Буруджиева. Още повече, че освен твърдите положителни в управлението се трупат и твърди негативни оценки.
Няма обществена нагласа за радикална промяна, няма кипеж, въпреки многото проблеми, няма жеание за резки движение, защото българите не си представят пътя не само в у нас и като развитите на света, констатира тя.
ГЕРБ се основава на изборния си резултат, ПП- ДБ черпят аргументи от символиката на промяната. И едните, и другите аргументи са валидни, но като политолог- единствено верните аргументи са резултатите от изборите, отбеляза доц. Буруджиева. Иначе ще се окаже, че демокрацията няма смисъл, подчерта тя.
Аргументите, че първия няма пълно мнозинство не евалиден, защото от години, и не само у нас, пълни монозинства няма.
Днес всички не признават изборните резултати, а защо тогава се заклеха и ще получават заплати?! риторично попита Татян Буруджиева.
Цялото интервю е в пикачения звуков файл.
„ В радиото ти не можеш да остарееш, не можеш да бъдеш възрастен. Ти не можеш да изведеш на показ годините си. Никога не съм била суетна за възрастта си. Имам пълното съзнание какво означават за мен годините – те са моето богатство. Благословена съм с тази работа, с тази професия, която съм имала, и с тези възможности, които ми е давала тя. Но..
На 20 декември за шеста поредна година компанията отличи със специални грамоти работниците, изпълнили през 2024 година благотворителни инициативи по програмата КЦМ Благодетел, в направления "Социална интеграция и приобщаване на деца и възрастни хора в тежко социално положение/настанени в институции", "Подкрепа на обществено значими каузи в..
Агенция "Алфа рисърч" публикува последното си за годината проучване, о заглавено "2024 и 2025 – равносметка и очаквания". То е проведено от 1 до 10 декември и предсатвително за страната, финансирано е със собствени средства на агенцията. Анкетирани по домовете им с пряко стандартизирано интервю с таблети са 1000 пълнолетни българи...
В това е убеден юристът и журналист Мишо Гръблев, който в програма "Точно днес" коментира темата за споделеното родителство и желаните промени в българското законодателство, чиято цел е децата да растат с двамата си родители. В Деня на бащата той припомни, че бащите в днешно време имат все по-голяма роля в отглеждането и възпитанието на децата в..
Класическата иконография на Рождество Христово се оформя още през 5-6 век. Два са водещите аспекти в нея - божието въплъщение и претворяването, обновлението, което спасява целия свят, обяснява иконографът Елена Дигбоюшка. През годините тя се е сблъсквала с различни образци на изображението на Рождество Христово – едни икони са с повече..