По думите й живеем в символен свят, в който като избиратели чакаме принца на бял кон, но идва принцът на магаре и ние няма как да го изберем, защото е на магаре... Така влизаме в параграф 22, в който не гласуваме, "защото няма за кого" и като е така- получаваме още от същото.
Ние живеем в мечтите си и неоснователно очакваме политиците да са в реалността, казва анализаторът, а те също влизат в този символен свят. Сега ще отидем на избори и още по- малко хора ще излязат да гласуват отново с аргумента, че "не могат да ги гледат", но като не гласуват - точно тези ще гледат.
Няма дори обединяващ гняв, защото след три години няма управление, срещу което да се акумулира той.
По думите на Татяна Буруджиева сегашната ситуация работи за някой, който да е различен. На въпрос дали това ще формация на президента Радев тя направи разграничение между него, който се ползва от авторитета на институцията и другите, които са правили вълна на избори - и Сакскобургготски, Борисов са имали предварително изграден личен образ, който ги е довел на власт.
Президентът е в образ на държавник, не на политик. В позицията на политик той ще мине през пропорционален избор и, ако няма личен рейтинг, от образа му ще падне и институционалния. Може би затова Радев не иска да излиза на терен преди края на мандата, за да не изглежда и в известен смисъл предател, тъй като е бил подкрепен с едни намерения, а те се променят в движение, анализира доц. Буруджиева. Още повече, че освен твърдите положителни в управлението се трупат и твърди негативни оценки.
Няма обществена нагласа за радикална промяна, няма кипеж, въпреки многото проблеми, няма жеание за резки движение, защото българите не си представят пътя не само в у нас и като развитите на света, констатира тя.
ГЕРБ се основава на изборния си резултат, ПП- ДБ черпят аргументи от символиката на промяната. И едните, и другите аргументи са валидни, но като политолог- единствено верните аргументи са резултатите от изборите, отбеляза доц. Буруджиева. Иначе ще се окаже, че демокрацията няма смисъл, подчерта тя.
Аргументите, че първия няма пълно мнозинство не евалиден, защото от години, и не само у нас, пълни монозинства няма.
Днес всички не признават изборните резултати, а защо тогава се заклеха и ще получават заплати?! риторично попита Татян Буруджиева.
Цялото интервю е в пикачения звуков файл.
Иновативният за страната проект за дигитална SOS гривна за жителите на община Марица продължава да действа и през 2025 година, но с намалени параметри. Той ще се финансира от Министерството на труда и социалната политика. За изминалите две години гривни са ползвали 184 души, сега ще са само 67, защото бюджетът е орязан. Целта на кмета..
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..
Богомил Николов от организацията „Активни потребители“ коментира в програма "Ден след ден" обявения в Хърватия клиентски бойкот, заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни и затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните оператори и Комисията за защита на потребителите у нас . Според него потребителските бойкоти имат дълга история..
Бюджетът на държавата представя политики и споровете по него е нормално да са остри, по- ползотворния разговор би бил за конкрекретните приоритети, по които ще се работи. Но може би заради това, че така по- лесно дебатът стига до гражданите, фокусъте е колко е дупката в хазната, коментаръте на професорът по макроикономика от ПУ Станимир Кабаиванов...