Пловдивската полиция залови трима пияни шофьори в областта, а друг е арестуван, след като блъснал възрастен човек под въздействието на психотропни вещества.
След получен сигнал, че кола блъснала последователно 4 паркирани автомобила в ЖР „Тракия“, пътните полицаи задържали шофьора на БМВ. Пробата за алкохол на 27-годишния пловдивчанин отчела над 2 промила алкохол.
В първомайското село Градина пък бил арестуван 31-годишен шофьор, който се блъснал с автомобила си в масивна ограда на частен имот. Пробата му отчела около 3 промила алкохол. 44-годишен водач с подобен резултат бил засечен и задържан и в карловското село Розино.
И срещу тримата водачи се водят бързи производства.
51-годишен шофьор бил задържан в Пловдив, след като блъснал на кръстовище възрастен мъж в южната промишлена зона на града. Раненият е настанен в болница без опасност за живота. Пробата на водача показала употреба на психотропни вещества. Той е задържан за 24 часа.
Символичен протест събра студенти от Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" пред сградата на община Пловдив. На проявата присъстваха само 12-13 студенти, платено обучение от няколко специалности, въпреки предварително обявеното участие на три специалности. Те обясниха, че повечето им колеги са приключили обучение, една част от тях работят и..
Регионите с най-много катастрофи са Пловдив, Варна и София. А дните, в които стават най – много пътни произшествия, са понеделник и петък, като пиковият момент е следобедът - между 16 часа и 18 часа. Това става ясно от Интерактивната карта на пътнотранспортните произшествия на МВР. Тя беше представена днес в Националния координационен център за..
26-годишен моторист от Раднево е загинал при катастрофа на пътя Девин – Михалково, съобщават от полицията в Смолян. Сигналът е подаден в 12:50 часа. Т ежкото пътнотранспортно произшествие е станало на около 7 км. преди входа на град Девин в посока село Михалково. По първоначални данни 26-годишният мъж, управлявайки мотоциклет Сузуки 1000..
Студенти в Пловдив излизат на протест срещу повишаването на таксите за платено обучение. Протестът щe e на площад „Стефан Стамболов“ пред общината от 18 часа и се организира от Димитрина Нанкинова, първокурсничка по психология в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“. На протеста ще очакват студенти от бакалавърски и магистърски програми от ПУ,..
Близо 500 души, живеещи в квартал „Възраждане“ на Рудозем, вече са на воден режим. Той е в сила от 22 часа през нощта до 6 часа сутринта. Проблемът с водата в квартала е заради прекалено използване на вода за поливане, посочват от ВиК – Смолян. Кметът на Рудозем Недко Кулевски е издал заповед, с която забранява поливането. През следващата..