Служители на ПФК "Ботев" блокираха за 5 минути кръстовището до Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика". Те протестираха срещу наложената на клубния им президент Антон Зингаревич 10-годишна забрана да влиза на територията на България.
Около 200 души работят в администрацията и в детско-юношеската школа на "жълто-черните" и се чувстват застрашени от неясното си бъдеще.
Те разпънаха огромен транспарант "Нашият клуб! Нащият президент!". Заради огромното задръстване в час-пик блокадата продължи само 5 минути.
"Искаме да знаем с какво президентът ни заплашва националната сигурност. Искаме истината. Няма да се откажем, ще излезем и пред Парламента. Ботев е вечен, той не умира!", заявиха протестиращите.
Локомотив (Пловдив) финализира изходящ трансфер срещу трансферна сума. Футболистът Оливер Камдем ще продължи своята кариера в Левски (София). “Черно-белите” си запазиха и процент от бъдеща продажба на играча в трети клуб. Оливер Камдем се присъедини към Локомотив преди година и половина, като впоследствие се наложи в титулярния състав. За..
21-годишното крило Едуард Сума-Абад от френския Метц се присъедини към Ботев (Пловдив) и ще играе под наем през пролетния полусезон с опция за закупуване. Французинът изкара пробен период в Ботев през януари, а от днес започва тренировки с втория отбор на “жълто-черните”. По време на адаптацията си в клуба той ще бъде наблюдаван стриктно от..
Фондация "100 години Локомотив Пловдив" и Фенклуб "Локомотив Пловдив" канят привържениците на тима на изложба в музейното пространство под трибуна “Бесика”. Изложбата ще бъде със специално подбрани снимки – от велики мачове и трофеи до неповторимата атмосфера на агитката. Ще има и кадри с легенди, хореографии, шествия и нови ценни попълнения...
Малкият Тито е един от най-специалните фенове на “черно-белите”. Всеки ден той прекарва част от своето време в спортен комплекс “Локомотив” - близо до отбора и до стадиона. Това разказват от пресслужбата на клуба. "Съдбата на Тито не е лека. Шансовете, които са му давали докторите, не са били оптимистични. Но години по-късно той е отново тук, сред..
Марица (Пловдив) пуска вход свободен за ученици, студенти и пенсионери в домакинския си мач от Купата на ЦЕВ срещу италианския Игор Горгондзола (Новара). Сблъсъкът ще се играе на 18 февруари (вторник) от 19:00 часа в зала "Колодрума". Двубоят е реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ, след като маричанки загубиха първия мач с 0:3 гейма в..