Поезията и прозата са част от живота на Христо Банов, още от ученическите му години. Първите си стъпки в поезията прави в началното училище в Сливен, където става част от литературен клуб „П. К. Яворов”. През 1998 година е издадена стихосбирката „За да няма болка в очите на врабчетата”, в която участва със свои детски стихове. Във времето, участва и в различни литературни конкурси за поезия и проза, откъдето имам няколко награди. Най-голямата от тях е първо място на национален конкурс на тема „Книгата”, организиран от Регионална библиотека „Сава Доброплодни”, в Сливен.
В последните, почти три години, той се обръща към прозата и на бял свят се появява първият му роман „ Докоснат“, който е написан в в любимия му жанр „Фентъзи”. Последван няколко месеца по-късно и от втория, "Кречеталото".
Бъдещият педагог Христо Банов, представя втория си роман „Кречеталото“ в Пловдив, тази неделя, на 26 януари, от 18 часа, в кафе-книжарница „Доброта“.
„Кречеталото“ не е обикновено фентъзи, което ви помага да се откъснете от реалността, напротив то ще ви постави в действителността толкова категорично, че ще проникне в дълбините на душите ви, където се крият едновременно най-тъмните ви демони и най-чистите, отдавна подтиснати идеали. Историята в романа е свързана с образователната система. Уча специалност „Педагогика“, втора година и постепенно навлизам в педагогическата сфера. Романът „Кречеталото“ въпреки своето провокативно име, в същността си засяга образователната система.
Главният герой е млад учител, току-що е завършил професионалнато си обучение и неговата мечта е да бъде учител. След като му се открива такава възможност, той трябва да направи жертва и да напусне удобствата и средата, която има в градчето, в което живее. Историята го отвежда в едно далечно място, в едно забравено градче, където той трябва да работи в началното училище. Започвайки живота си в това градче, той постепенно се сблъсква с тайните, които то пази, свързани с училището и с местната образователна система. Действието се развива в измислено градче, всички герои са измислени, но зад тези фентъзи мотиви стои реалността и действащата образователна система у нас“, разказва Христо Банов.
На представянето в неделя ще присъстват както авторът Христо Банов така и издателят на романа, също и главният редактор на „Кречеталото“. Фокусът ще бъде върху тази последна книга на Христо Банов, но всеки, който желае може да научи повече и за първата му книга, романът „Докоснат“.
Писателят и бъдещ педагог Христо Банов е гост в предаването „Вход свободен“.
Чуйте още, в прикачения файл.
Вирджиния Събева-GINI гостува в ефира на радио Пловдив и предаването “Споделено с Августина”, за да провокира и извади на показ нашите тихи гласове. “Хората трябва да бъдат откровени и да изразяват емоциите си. Тежките моменти в живота са част от нас и единствения начин да ги преодолеем е да минем през тях. Емоциите ни създават, променят и..
Четирима наши приятели очаквайте в „Алтер его“ тази събота! Първият е поет и сатирик, известен с преводите си от френски на Франсоа Вийон, Рьоне Депестър, Давид Диоп, Реймон Кьоно и Леополд Седар Сенгор. Вторият е офицер от резерва, ангажиран с безопасността на движението, който пише весели римувани миниатюри. Третият е филолог,..
„Историята на Пловдив в 5 предмета от музея“ е събитието, което ще заинтригува всички, които са увлечени от археологията. Форматът е част от популярната поредица "Археология за всеки" и стартира на 25-януари точно в 10:30. Лектор и екскурзовод ще бъде Бояна Попова, най-новият член на екипа на Регионален Археологически музей-Пловдив...
Безплатен уебинар за родители предстои в събота. Повече за преживяванията на децата и как да се справяме с трубдните моменти, през които преминават, за да създадем една сигурна и здрава среда за нашите деца. "Безплатният уебинар провеждаме с моята колега Йоана Кукова, която е училищен психолог. С нея трупаме заедно опит в онлайн терапията. Идеята..
Изложбата „Привидно вечно“ може да видите в пространството на улица „Райко Даскалов“ 73, в Пловдив. Веселка Хаджиева е графичен дизайнер по професия, но преоткрива себе си с фотографията. Обича да работи със светлина и харесва много цианотипията. „Работим със светлина, можем да се наречем фотографи, но всъщност не ни е необходим..