По думите му данните, които получаваме дори не са верни, те са от компрометирана система за мониторинг. Данните са много по- ужасяващи, това показват и анализите на СЗО, която твърди, че 11 000 българи годишно губят живота си заради мръсния въздух.
Истинският проблем за въздуха в Пловдив е община Пловдив. Общината трябва да осигури здравословна среда.
Как е възможно 10 години адвокат Михаил Екимджиев да води колективен иск, да спечели делото, общината е да е осъдена и тя да бездейства и да си позволява да не изпълнява съдебното решение?! Това е нашата корумпирана и некомпетентна община, заяви адвокат Площаков.
Той критикува и препоръките към гражданите като неадекватна. Как си представяте хората да си останат вкъщи? Как ще покрият увеличената такса смет с 45%?!
Реалните мерки, според него, са екологичен градски транспорт, регулиране на трафика, поддържане на инфраструктурата, включително качествено миене, а не сегашната бутафория, в която само се пръска прахоляка. Печките на твърдо гориво са най- малкият проблем, смята той.
Адв. Площаков смята, че след като няма адекватни действия от страна на администрацията, единственият начин да се въздейства на властите е граждански и съдебен натиск. Той самият обмисля да заведе дело и срещу системата за управление на трафика, защото в Пловдив тя работи така, че час пик да продължава 24 часа.
Всяка година РЗИ прави доклад за въздуха и отражението му върху здравето. Този доклад критикува и наличието на само две, при това неадекватно позиционирани измервателни станции. Но никой не го чете, констатира адв. Площаков.
И двете станции "Каменица" и "Тракия" са изместени от центъра към периферията на града. Те са част от националната система за мониторинг на въздуха и ангажиментът към нея е на МОСВ. Общината само съгласува, но го прави така, че те да не предават достоверна информация. Няма смисъл да се поставят на хижа „Здравец“, нали така?!
По удобно е да не се предприемат абсолютно никакви мерки, смята адвокатът.
Цялото интервю е в прикачения звуков файл.
Възможността да се постигне мир в Украйна е като разликата между климат и синоптична прогноза. "Синоптиката много точно ще ни каже какво се случва и какво се очаква за утре, докато климатът казва: "през зимата би трябвало да има сняг". И тук нещата, които се говорят в момента са някакви синоптични събития, които бързо се променят в зависимост..
На протеста на "Възраждане" пред сградата на Европейската комисия в София се случиха недопустими неща от гледна точка на демокрацията. Това заяви в предаването "Ден след ден" социологът от агенция "Алфа рисърч" Павел Вълчев . По думите му е много важно, че парламентарно представените сили осъдиха вандалския акт, както и европейските институции...
Новата седмица продължава дебата за бюджета, който ще се обсъжда от тристранния съвет в понеделник. Каква кауза ще отстояват синдикатите и как смятат да я защитят? Коментира вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Йоанис Партениотис . "Сегашният бюджет е подчинен на целта да покрием изискванията за приемането на еврото и тази цел е свързана с влизането на..
Украинската общност в Пловдив ще почете днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“. 24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното население, но и..
Ще приемат ли задължението да не изнасят уменията си в чужбина и да работят в български болници след завършването, каквато идея за пореден път лансира МОН коментира в програма "Точно днес" председателят на Асоциацията на студентите медици в Пловдив Али Беделов. Според него идеята, студентите да сключват договор за задължителна реализация в лечебно..