Община Раковски кандидаства тази година за държавно финансиране с проекти за над 10 милиона лева. Това заяви в интервю за Радио Пловдив Павел Гуджеров, кмет на Раковски.
„Не пропускаме да кандидатстваме по нито една програма, затова Община Раковски се развива толкова добре. Предстои да кандидастваме по Програмата за развитието на селските райони за рехабилитация на общински пътища. Стойността на този проект е 7,9 милиона лева“, каза Павел Гуджеров.
Другият проект касае изграждането на подземна инфраструктура. В град Раковски тази дейност вече е осъществена.
„Подменени са и водопроводите в Момино, Шишманци и Чалъкове. Сега поетапно изграждаме канализационни мрежи поетапно в Стряма и Белозем. В момента е на пиключване проект на стойност 6 милиона в Стряма. След приключването му ще подадем още един проект за Стряма, който е на стойност 3 милиона лева“, обясни още кметът на Община Раковски.
Тази година продължава реализацията на проекта за ремонт на уличната мрежа в град Раковски, като в него са включени 33 улици. Половината от тях предстои да бъдат ремонтирани, а крайният срок изтича до месец май 2026 година.
„Вярвам, че ще се справим много по-рано. Понеже ние го реализираме, с общинско предприятие, вярвам, че ще успеем да направим икономия. И в рамките на същия бюджет да можем да изпълним по-голям обем от работа“, обясни още кметът.
Той допълни, че другият голям проект, който се реализира в Раковски, е строителството на спортната зала. Тя е с 600 места, а също и със закрит плувен басейн. Очаква се да бъде завършена към края на тази година.
Павел Гуджеров допълни, че единствените неразплатени средства на Община Раковски за миналата година, са в размер на 5 милиона и те са за строителството на мнофункционалната зала. Справката е подадена в Министерството на финансите.
„Финансирането на този проект е държавно. Ние не можем да инвестираме наши средства в него. Направили сме вече искането за плащане, но известно е, че тези искания малко се забавят. Но нямаме съмнения, защото държавата е гарант. Дори и с това забавяне, се надяваме, че правителсвото ще успее да направи необходимото и да отпусне средствата на общините, които да се разплатят със строителството“, каза още Гуджеров.
Цялото интервю с Павел Гуджеров можете да чуете в звуковия файл.
В навечерието на Световния ден за борба с рака, който се отбелязва на 4 февруари, КОЦ-Пловдив отбелязва ръст на преминалите пациенти през лечебното заведение през миналата година. „Броят им се е увеличил с около 700. Има и още една негативна тенденция, която забелязваме през последните години – увеличение на пациентите с онкологични..
Изборни правила на поправителен изпит. Какви трябва да са промените за да се избегнат съмненията за чесността на вота? Според председателя на Управителния съвет на Института за развитие на публичната среда Диана Ефтимова за последните десет години, откакто през 2014 година бе приет сегашният Изборен кодекс, в него са направени почти 80 предложения..
Иновативният за страната проект за дигитална SOS гривна за жителите на община Марица продължава да действа и през 2025 година, но с намалени параметри. Той ще се финансира от Министерството на труда и социалната политика. За изминалите две години гривни са ползвали 184 души, сега ще са само 67, защото бюджетът е орязан. Целта на кмета..
Компаниите в България успешно се адаптират към новия модел в автомобилната индустрията. Започват да произвеждат нови продукти. Освен това у нас се създава софтуера и самата конструкция на най-модерните електромотори и инвертори за тях. Това коментира Любомир Станиславов, който е изпълнителен директор на Автомотив клъстер България, във връзка с..
Богомил Николов от организацията „Активни потребители“ коментира в програма "Ден след ден" обявения в Хърватия клиентски бойкот, заради високи цени, разпространяващ се и в съседните страни и затихналия, поне засега, сблъсък между мобилните оператори и Комисията за защита на потребителите у нас . Според него потребителските бойкоти имат дълга история..