Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отец Храч Мурадян получи почетния знак на Пловдив

| обновено на 13.02.25 в 10:08
2
Снимка: Даниела Добрева, Радио Пловдив

Кметът Костадин Димитров връчи „Почетен знак на Пловдив“ на свещеника от арменския храм „Сурп Кеворк“ отец Храч Мурадян. 

Той бе удостоен с отличието на предходна сесия, като предложението беше внесено от инициативен комитет с председател Евелин Парасков, а съветниците гласуваха единодушно. 

Отец Мурадян е дългогодишен свещеник в арменския храм. Освен с духовната си работа сред арменската общност той е допринесъл и за развитието на толерантността между различните етноси и общности в Пловдив. Освен това отец Мурадян е активно ангажиран с грижата за арменския гробищен парк в Пловдив, като е осигурил осветление и видеонаблюдение. 

От 2014 г. Храч Мурадян служи като пловдивски арменски свещеник в храм „Сурп Кеворк“ . През 2015 г. служи и като архиерейски наместник на Арменската епархия за цяла България. Две години е бил духовник в арменската армия. 

Завършил е духовната семинария в Ечмиядзин и е получил дяконски сан. Работил е в архитектурния отдел на Св. Престол в Ечмиядзин, бил е секретар на Католикос Карекин II.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Иззеха близо 2500 кутии цигари от пътник на летище "Пловдив"

Близо 50 000 къса контрабандни цигари откриха митническите служители на Летище Пловдив при проверка на личен багаж на пътник, заминаващ за Великобритания. Проверката  на чекиран багаж – три пътнически сака,  е извършена с рентген.  Във всяка от чантите са били поставени по две машини за чай. След разглобяване на машините е установено, че в..

публикувано на 13.02.25 в 12:29

Откриха 2 500 кутии контрабандни цигари на Летище Пловдив

Близо 50 000 къса контрабандни цигари откриха митническите служители на МП Летище Пловдив при проверка на личен багаж на пътник, заминаващ за Великобритания. Това е настанено при щателна проверка, включително с рентген, на чекиран багаж – три пътнически сака на български гражданин, пътуващ за Лондон. Във всяка от чанти бяха добавени по две..

публикувано на 13.02.25 в 12:27

Санират наведнъж 18 блока за над 31 мил. лева в Пловдив

Община Пловдив обяви обществени поръчки за санирането на 18 жилищни сгради в „Южен“ и „Източен“. Финансирането е по  програмата за безплатно устойчиво обновяване на жилищния фонд.  Стойността на поръчката за район „Източен“ е 18 740 105 лева, а за район „Южен“ – 12 418 981 лева, като цените са без ДДС.  Крайният срок за подаване на документи е 19..

публикувано на 13.02.25 в 12:14

234 млн. отиват за спешни ремонти на авиобаза "Граф Игнатиево"

Малко над 234 300 000 лева без ДДС струват 4 спешни договора за строително-монтажни работи на летище "Граф Игнатиево". Това е посочено в отговор на министъра на отбраната Атанас Запрянов на въпрос на депутата Ивайло Мирчев. През октомври миналата година Министерството на отбраната е поканило фирмите, а за първи път от обявяването на първата строителна..

обновено на 13.02.25 в 11:53

От 25% до 50% скачат таксите за плувния комплекс "Младост"

Нови по-високи такси за модернизирания плувен комплекс „Младост“ гласуваха на сесията днес пловдивските съветници. Увеличението е с между 25 и 50% спрямо таксите в стария плувен басейн. То е съобразено с обновената база, която отговаря на всички европейски изисквания.  Актуализацията на цените бе направена преди откриването на басейна в края на..

публикувано на 13.02.25 в 11:51