Марица (Пловдив) загуби реванша от един от най-силните италиански отбори Игор Горгондзола (Новара) (21:25, 19:25, 14:25) гейма в двубой четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ. Двубоят се игра пред близо 2000 зрители в зала „Колодрума“.
Така Марица приключи евроучастието си за този сезон в историческия сезон за тима, в който отборът премина за първи път групите на Шампионската лига и достигна до четвъртфинал за първи път в евротурнирите.
В първия гейм италианките поведоха със 7:4, въпреки че гостенките дръпнаха с 4 точки при 18:14, но маричанки не позволиха преднината да се увеличиха и я намалиха на две. Геймът приключи след 25:21 за Новара.
Втората част започна равностойно – 6:6, италианския тим успя да поведес 11:8, стигна се до 17:12, а геймът приключи след 25:19.
В третия гейм Игор Горгондзола поведе с 6:2, стигна се до 18:10, а мачът приключи след 25:14.
Така маричанки отпаднаха на четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ и приключиха евроучастието си за този сезон. То беше историческо, защото Марица за първи път преминаха груповата фаза на Шампионската лига. Шампионките за първи път играха и в четвъртфинал от евротурнирите.
Игор Горгондзола се класира за полуфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ, където е и фаворит за трофея.
В следващия си мач маричанки ще гостуват на Славия (София) в двубой от първенството.
Марица (Пловдив) ще се изправи срещу италианския Игор Горгондзола (Новара) в среща реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на ЦЕВ. Двубоят ще се играе от 19:00 часа тази вечер в зала "Колодрума". В първия мач в Италия Марица загуби с 0:3 гейма. Така днес тимът ще гони успех с 3:0 или 3:1, за да стигне до "златен гейм", който ще реши крайния..
БФС излезе с официална позиция по повод грозните сцени, разиграли се в края на мача между Локомотив (Пловдив) и Септември (0:1). Делегатът Кирил Лозанов бе ударен от фенове на „смърфовете“. Футболният съюз призовава Законът за футболното хулиганство да бъде приложен в цялата си строгост. Ето цялата позиция на футболна централа: „Във връзка с..
Районна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняем и задържа 18-годишен младеж за причиняване на телесна повреда на длъжностно лице - делегатът на БФС на мача от Първа лига между Локомотив (Пловдив) и ФК Септември. Това съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура - Пловдив. Обвиняемият В. А.В. е задържан за срок до 72 часа с постановление на..
Полицията вече е задържала двама души за побоя над дежурния делегат Кирил Лозанов, който бе нападнат и бит от "черно-бели" фенове в края на мача срещу Септември (0:1). Те са били разпитани, като показания пред униформените е дал и пострадалият делегат Кирил Манолов Очаква се побойниците да бъдат съдени по бързата процедура. Все още не е ясно дали..
Локомотив (Пловдив) допусна домакинска загуба с 0:1 от Септември и помрачи настроението на феновете след откриването на новата трибуна "Спортклуб". Борислав Рупанов се разписа от дузпа за гостите в 57-ата минута, а Ангел Лясков получи директен червен картон в 57-ата минута за поредицата от две нарушения. Малко преди това гол на Рупанов бе отменен от ВАР,..