Участниците в акцията настояват за справедлива, но и тежка присъда за убиеца.
Убийството на Ангел Здравков бе извършено в края на 2023 година. Тогава той бе смъртоносно прободен с нож от друг младеж - Никола Райчев след скандал за момиче.
По данни на полицията инцидентът е станал снощи при спускане с колело от село Лясково към Асеновата крепост. 47-годишният колоездач се е блъснал в бетонен ограничителен елемент край пътя и загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство, изясняват се причините за смъртта на колоездача.
Кметът на община Калояново Младен Кичев подписа договор с Държавен фонд „Земеделие“ по проект „Рехабилитация на улична мрежа в сeлото Калояново". Договорът е на стойност почти 1 772 000 лв. Ще бъде извършена рехабилитация на улиците „Петър Берон“, „Цанко Церковски“, „Васил Левски“. Ще бъдат положени нови асфалтови настилки и изградени нови..
98-годишна жена е загинала, а синът ѝ е с изгаряния по ръцете след пожар в Куклен снощи. Пристигналите на място екипи с огнеборци от Пловдив заварили горяща стая в къщата и след като започнали активното гасене, разбрали, че стопанката на дома се намира в нея. По данни на полицията и пожарната най-вероятно пожарът е тръгнал от печка на дърва, в..
Инициативата "Правосъдие за всеки" организира граждански протест заради скандала с преизчислението на изборния резултат от последните парламентарни избори. Той е насрочен за довечера, с начален час от 18.00, съобщава БГНЕС. Организацията се провежда и чрез социалните мрежи с призив за общонационален протест довечера. Има заявено участие и от..
Кметовете на "Марица", "Родопи" и Садово започнаха преговари с Община Пловдив за осигуряване на градски транспорт до областния град. На първата среща, която се проведе в Община Пловдив, беше изразена воля да се решат въпросите с липсата на транспортната свързаност на малките населени места с Пловдив. Пред Радио Пловдив кметът на Община Марица..