Първо информационно събитие под надслов "Зоопарк Пловдив – мечти и реалности за бъдещето" ще представи информация за бъдещето на зоологическата градина и с него започват поредица от активности, които съчетават забавление и образование в природна среда. Основната част от програмата включва образователна лекция, посветена на програмата за развъждане и реинтродукция, в която зоопаркът ще се стреми активно да участва, обясни в програма "Ден след ден" директорът Венцеслав Петков..
По думите му програмата е създадена така, че да бъде интересна за всички възрасти, които се интересуват от животните, природата и бъдещето на зоопарка.
Целта ни не е просто да предадем информация за предстоящото, а да вдъхновим хората и да ги накараме да повярват в нашата мисия, обясни директорът.
Той е поел ангажимента да я превърне в работеща институция и вече има екип, с който до три години да съживи неработещият вече 17 години зоокът.
Ще бъде представен екипът, за да може да се случи това и програмите, по които ще работи този екип.
Петков уточни, че поетапно в зоокъта ще пристигнат 47 животни. Два вида камили, зебра, големи котки, малайския тапир, зубри, кафява мечка. А до март догодина се очакват първите обитатели, които ще правят компания на маймунките, единствените обитетели в момента Сред тях са черен и бял лебед и водоплаващи птици, каракачанска овца и калоферска коза, магаре и др.
Събитието е отворено за всички желаещи и е подходящо за посетители от всички възрасти. Посетителите ще имат възможност да участват в отворена дискусия и да задават въпроси.
Повече може да чуете от прикачения звуков файл.
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на пловдивската колегия на Камара на строителите в България , насочена към..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...
30 хиляди души годишно заболяват у нас от варицела, като това предимно са деца, съобщи в програма "Точно днес" проф. Ани Кеворкян, ръководител на Катедрата по епидемиология и медицина на бедствените ситуации в Медицинския университет в Пловдив. Тя коментира значението и ползите от ваксините и необходимостта от постигане на по-високо имунизационно..