Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Megan Fox xhiron një film në Bullgari

Foto: EPA/BGNES

Aktorja e Hollivudit Megan Fox është në Bullgari tashmë më se dy javë. Ylli merr pjesë në xhirimin e filmit “Till Death” në studion kinematografike “Nju Bojana”. Aktorja 34 vjeçe luan rolin e Emës, e cila përpiqet të shpëtohet nga vrasësit.

Producenti i filmit është Millennium Media. Skenaristi është Jason Carvey.

Xhirimi i filmit duhej të fillonte në pranverë, por për shkak të koronavirusit xhirimet u vonuan.

Fox shënon në profilin e saj në Instagram se është në Bullgari. Fansat e saj gëzohen se e kanë parë në qendër të Sofjes dhe se janë fotografuar së bashku.


Më shumë nga rubrika

Mbreti i luleve është bullgar dhe jeton në Melburn

“Çfarëdo që të thuash, thuaje me butësi, si një lule!” , këto janë fjalët e një bullgari që gjithë jetën e tij ia kushtoi artit dhe bukurisë. Ganço Taskov jeton në Melburn të Australisë, ku njihet si Mbreti i Luleve , për shkak të krijimeve të..

botuar më 23-05-03 7.15.PD

Nenka Rashkova për jetën jashtë vendit dhe hobin që i bën ditët plot ngjyra

Dy vende pune, shtëpi, bashkëshort, fëmijë dhe qen - kjo është përditshmëria e Nenka Rashkovës në Gjermani. Ashtu si shumica e bullgarëve jashtë vendit, familja e re ka vendosur të largohet nga Bullgaria për arsye shumë prozaike: “ U larguam..

botuar më 23-04-22 1.15.MD

Shije të mira dhe argëtim me Alja Markovën mes Bullgarisë dhe Spanjës

Jeta është e shijshme kur është argëtuese! Do ta shihni vetë kur të hapni librin e ri të gatimit i titulluar “Libri i gatimit për fëmijët e mëdhenj”. Në të do të gjeni 28 receta të ëmbla dhe të kripura… më anë të tregimeve të ilustruara me figura...

botuar më 23-04-01 12.05.MD