Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Në 56 seksione votojnë me fletë votime për shkak të makinerive të dëmtuara

| rinovuar më 21-07-11 12.22.MD
Foto: BGNES

Problemet me makineritë e votimit u vendosën në pjesë të ndryshme të vendit në ditën e sotme të zgjedhjeve. KQZ vendosi të përdorë fletëvotimet në 56 seksione. Sipas zëdhënësit të komisionit Cvetozar Tomov, problemet me makineritë priten, sepse në votimet e mëparshme midis gjysmë dhe një për qind të pajisjeve krijuan ndonjë problem teknik. “Ka probleme tradicionale me përbërjen e komisioneve të seksioneve. Diku disa nuk paraqiten, diku tjetër në minutën e fundit është e nevojshme të përfshihen rezerva”, tha zëdhënësi i KQZ-së. Ministri i përkohshëm i Brendshëm Bojko Rashkov njoftoi se deri më tani nuk ka sinjale në Ministrinë e Brendshme për shkelje të rënda në procesin zgjedhor.


Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 20 tetorin

Të mërkurën do të jetë kryesisht me diell. Para mesditës do të ketë mjegull ose re të ulëta në disa vende në ultësira. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 16 dhe 21 gradë, për Sofjen deri në 16 gradë. Mbi bregdetin e Detit të Zi do të..

botuar më 21-10-19 8.05.MD

Mbërriti ambulanca neonatale për fëmijët në Plovdiv dhe rajon

Ambulanca neonatale, e blerë me ndihmën e fushatës "Kapakë për të ardhmen" , mbërriti në Plovdiv. Automjeti mjekësor iu dhurua departamentit të urgjencës të Spitalit Universitar “Plovdiv”. Për blerjen e ambulancës me vlerë 200 000 leva kishte nevojë..

botuar më 21-10-19 7.08.MD
Presidenti Radev

Presidenti Rumen Radev: Vaksinat janë mbrojtja e vetme që kemi për momentin

"Të gjithë janë të lirë të marrin vendime për veten e tyre, por vaksinat janë mbrojtja e vetme që kemi për momentin," tha Presidenti Rumen Radev para gazetarëve në qytetin Pernik në përgjigje të një pyetjeje në lidhje me kontrollin e përhapjes së..

botuar më 21-10-19 4.56.MD