Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

GERB-SDS prezantoi projekt-kabinetin

Daniell Mitov
Foto: BGNES

Koalicioni GERB-SDS prezantoi projekt-kabinetin e tyre në një konferencë shtypi para se të takohet me Presidentin Rumen Radev për të marrë dhe kthyer mandatin për të formuar një qeveri. Në krye është zëvendës kryetari i GERB Daniell Mitov. Ai sqaroi se projekt kabineti nuk do t’i paraqitet presidentit. “GERB-SDS do t'i mundësojë Rumen Radev që të dorëzojë mandatin e tretë sa më shpejt të jetë e mundur”, shtoi ai.


Më shumë nga rubrika

Parashikimi i motit për 27 tetorin

Mëngjesin e së mërkurës në ultësira dhe rreth pishinave të larta do të krijohet mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 dhe 4 gradë në perëndim dhe deri në 7-10 gradë në lindje. Gjatë ditës në shumë vende në Bullgarinë Qendrore dhe..

botuar më 21-10-26 8.05.MD

Kroacia, Sllovakia, Ukraina dhe Moldavia hyjnë në zonën e kuqe

Nga e shtuna, më 30 tetor, Kroacia, Sllovakia, Ukraina dhe Moldavia janë në listën e vendeve në zonën e kuqe, sipas procedurës për hyrje në Bullgari. India, Kolumbia, Argjentina e të tjera kalojnë nga e zona e kuqe në atë me ngjyrë portokalli...

botuar më 21-10-26 7.26.MD

Ministri i Transportit: Pronari i anijes ka synuar të fundosë “Vera Su”

Shpenzimet e operacionit shpëtimtar të anijes “Vera Su” të ngecur në shkëmbinjtë e Kamen Brjag do të paguhen nga siguruesi. Në rast të kundërt, Bullgaria do të ngrejë padi. Këtë e bëri të ditur Ministri i Transportit Hristo Aleksiev në një..

botuar më 21-10-26 6.45.MD