Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov refuzoi të marrë pjesë në turneun e ardhshëm në Stokholm

Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë i Bullgarisë Grigor Dimitrov ka refuzuar të marrë pjesë në turneun e tenisit ATP 250 në Stokholm, i cili fillon të hënën, vunë në dukje organizatorët për BNR. Kjo do të thotë se sezoni për tenistin 30 vjeçar përfundon me humbjen nga Aleksandër Zverev në Paris, ku tenisti ynë na tregoi një lojë brilante. Këtë vit Dimitrov shënoi 24 fitore dhe 18 humbje. Ai gjithashtu arriti në gjysmëfinalet në Indian Wells dhe San Diego.

Denis Dimitrov

Denis Dimitrov me medalje të argjendtë nga turneu i taekuondosë

Denis Dimitrov, 17 vjeç, fitoi një medalje argjendi në debutimin e tij për meshkuj në Turneun e fortë Taekuondosë Olimpike, G2, “Sweden Open”. Në kategorinë deri në 63 kg, Dimitrov regjistroi 4 fitore mbi përfaqësuesit e Danimarkës,..

botuar më 22-05-01 6.08.MD
Ekaterina Dafovska

Еkaterina Dafovska u largua nga drejtimi i biatlonit bullgar

Për shkak të problemeve shëndetësore, kampionia olimpike Ekaterina Dafovska dha dorëheqjen si kryetare e Federatës Bullgare të Biatlonit. Në mbledhjen e radhës më 11 maj 2022, Bordi Drejtues do të caktojë datën e zgjedhjes së presidentit të ri..

botuar më 22-04-27 2.15.MD
Borjana Kalejn

Katër medalje gjithsej fitoi Borjana Kalejn në Kupën e Botës

Borjana Kalejn fitoi gjithsej katër medalje në Kupën e Botës të Gjimnastikës Ritmike në Baku. Në finalen e topit dhe fjongos, ditën e diele, gjimnastja bullgare fitoi medaljen e artë, ndërsa në rrathë përfundoi e dyta - vend që zuri edhe në..