Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 7 dhjetor 2021

Përshëndetje të nderuar miq! Fillon programi i ditës i Radio Bullgarisë më 7 dhjetor. 

Në fillim të programit tonë të ditës mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Pas kësaj mund të dëgjoni temën “Nga Hanoveri deri në fshatin Nikollovo ose si Jonathan Middendorf zhvillon bujqësi organike në Bullgari.”

Në fund ju ftojmë të dëgjoni rubrikën e rregullt “Kënga e Ditës”.

Ju urojmë minuta të këndshme!

  • Lajmet - 1.00

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 2 qershor 2022

Në fillim të programit të ditës më 2 qershor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Çdo vit më 2 qershor ne bullgarët përulim kokë në nderim të poetit revolucionar Hristo Botev. Për ne, kjo është një ditë edhe për homazhe dhe për kujtimin e heronjve që..

botuar më 22-06-02 3.00.MD

Bullgaria sot – 1 qershor 2022

Në fillim të programit të ditës më 1 qershor 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Shoqëri” do të keni mundësi të dëgjoni 7 veçori të bullgarëve, të cilat e çuditin të huajit. Më 1 qershor shënojmë Ditën..

botuar më 22-06-01 3.00.MD

Bullgaria sot – 31 maj 2022

Në fillim të programit të ditës më 31 maj 2022 mund të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj në rubrikën “Shoqëri” do t’ju tregojmë për interesin e shkencëtarëve të rinj bullgar ndaj Antarktidës. Në rubrikën “Kënga e ditës” do të keni..

botuar më 22-05-31 3.00.MD