Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Gjendja e dy fëmijëve nga Serbia të lënduar në aksidentin në autostradën“Trakia” është stabile

Foto: Ministria e Shëndetësisë

Gjendja e dy fëmijëve serbë që mbetën të plagosur në aksidentin në autostradën “Trakia” dhe u trajtuan më pas në spitalin e urgjencës “Pirogov” në Sofje, tani është stabile dhe parashikimet për ta janë të mira, thuhet në njoftimin zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë.

Pasi u kryen të gjitha ndërhyrjet e nevojshme mjekësore në “Pirogov”, përfshirë dhe disa operacione, gjendja e fëmijëve u stabilizua, gjë që mundëson transportimin e tyre në Serbi me helikopterë.

Më shumë nga rubrika

Ambasada e Bullgarisë në Shkup

Ambasadori bullgar nuk do të kthehet së shpejti në Shkup

Pas rrahjes së bullgarit maqedonas Hristijan Pendikov në Maqedoninë e Veriut, pati tronditje dhe pranime në nivele të ndryshme se ishte një krim urrejtjeje. Pas kësaj, filluan të zvarriten skenarët se Pendikov është narkoman dhe tregtar droge, se..

botuar më 23-01-26 10.47.PD

Sulm i ri masiv ajror rus kundër Ukrainës

Mbi ¾ e territorit të Ukrainës, u vendos një kod i kuq i rrezikut ajror. Ukrainasit u paralajmëruan të marrin parasysh sinjalet e alarmeve dhe të shkojnë në vendet për fshehje menjëherë për shkak të sulmeve ruse. Rryma elektrike u ndërpre në shumë..

botuar më 23-01-26 9.53.PD

Një person me Covid të konfirmuar vdiq në 24 orët e fundit

53 janë të sapoinfektuarit me Covid në vend në 24 orët e fundit. Mbi 52.8 për qind e të sapoinfektuarve nuk kanë vaksina kundër koronavirusit. 1.76 për qind e 3004 testeve të kryera rezultuan pozitive, tregon portali coronavirus.bg. Numri i..

botuar më 23-01-26 8.56.PD