Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Pranvera” në interpretim të Petja Bujuklievës dhe Georgi Hristovit. Tërë ekipi realizues i programeve në gjuhën shqipe ju përshëndet me rastin e ardhjes së pranverës. Ju urojmë shumë shëndet, humor pranveror dhe minuta të këndshme me programet e Radio Bullgarisë!

01:31 - Lajmet

10:57 - Kënga e DitësПоследвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 8 korrik 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubrikën "Turizëm", ju ofrojmë një shëtitje të shpejtë nëpër disa sheshe panoramike në Bullgari, nga ku mund të shihni pamje mahnitëse që nuk kanë të barabarta. Në “Këngën e Ditës” do t’ju..

botuar më 24-07-08 3.00.MD

Bullgaria sot – 5 korrik 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Pas kësaj do t’ju sjellim intervistën me Doc. Spas Tashev, i cili ndalet mbi rezultatet e regjistrimit zyrtar në Shqipëri në të cilin 7057 persona u identifikuan si bullgarë. Në “Këngën..

botuar më 24-07-05 3.00.MD

Bullgaria sot – 4 korrik 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës. Në rubriken Kënga e ditës do të dëgjoni këngën “Përgjithmonë” të interpretuar nga Aleksandër Sllavçev dhe Martina. Ju urojmë minuta të këndshme! 01:35 - Lajme  12:44 - Kënga e ditës..

botuar më 24-07-04 3.00.MD