Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgaria sot – 20 mars 2023

Të nderuar miq, në fillim të programit të ditës më 20 mars 2023 mund të dëgjoni lajmet e fundit.

Më pas në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën “Pranvera” në interpretim të Petja Bujuklievës dhe Georgi Hristovit. Tërë ekipi realizues i programeve në gjuhën shqipe ju përshëndet me rastin e ardhjes së pranverës. Ju urojmë shumë shëndet, humor pranveror dhe minuta të këndshme me programet e Radio Bullgarisë!

01:31 - Lajmet

10:57 - Kënga e DitësПоследвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Bullgaria sot – 16 korrik 2024

Në këtë program më parë mund të dëgjoni lajmet e ditës.  Pas kësaj në program do t’ju flasim për gjuhën e shenjeve.  Në këngën e ditës ju ofrojmë versionin akustik të këngës “Zemra e re” të  këngëtarit në zë Ljubo Kirov.  Ju urojmë minuta të..

botuar më 24-07-16 3.00.MD

Bullgaria sot – 15 korrik 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë më 15 korrik 2024 do të dëgjoni lajmet e fundit. Pas kësaj do t’ju prezantojmë programin ndërkombëtar frankofon "Е Drejta e Bashkimit Evropian" në Universitetin e Sofjes. Në rubrikën tonë..

botuar më 24-07-15 3.00.MD

Bullgaria sot – 12 korrik 2024

Të nderuar miq, në fillim të programit tonë do të dëgjoni lajmet e fundit. Në rubrikën tonë të përditshme “Kënga e Ditës” ju ofrojmë këngën e përjetshme “Kënga ime, dashuria ime” në interpretim të yllit të estradës bullgare Jordanka Hristova.  Ju..

botuar më 24-07-12 3.00.MD