Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ne bregdet

23
Foto: BTA

Në kulmin e stinës së verës, pushimet më të dëshiruara janë në breg të detit, për të cilin pothuajse çdo familje bullgare përpiqet të ndajë kohë dhe para.

Bregdeti bullgar i Detit të Zi ofron mundësi të ndryshme për pushim, aktivitete sportive, turizëm kulturor dhe vizitë atraksionesh natyrore.

Burgas

Plazhi Alepu

Pomorie

Shën Vllasi

Lexoni më shumë:

Foto: BTA


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Shëtitje pranverore në Sofje

Pranvera është e mrekullueshme në Sofje. Kryeqyteti bullgar mban erë bliri, jargavani dhe tulipanësh dhe zogjtë nëpër parqe japin koncerte të vërteta pranverore. Pjesa qendrore e qytetit..

botuar më 24-04-15 4.18.MD

Festat e kukerëve në Rodope

Sot nisin Kreshmët e Mëdha . Tradicionalisht, në ditët para fillimit të periudhës së agjërimit dhe përqendrimit shpirtëror, në shumë pjesë të vendit mbahen karnavalet e kukerëve. Në fshatin Dedevo në malin e Rodopeve, përshpirtjen e..

botuar më 24-03-18 1.55.MD

Gëzuar Gjyshen Marta!

Dita e parë e marsit në Bullgari është një nga festat më të preferuara të fëmijëve dhe të rriturve. Veroret - një simbol i shpresës për gjërat e mira që do të vijnë Duke u stolisur me veroret e bardha dhe të kuqe, ne bullgarët..

botuar më 24-03-01 3.40.MD