В България липсват стандарти за качеството на социалните услуги, които се предоставят на хората с увреждания, каза днес Георги Георгиев, председател на Агенция за социално развитие „Вижън”. Работна група от специалисти в момента изработва тези стандарти. Те ще бъдат представени на международен форум за хора с увреждания, който ще се проведе през юни край Варна. Агенция за социално развитие „Вижън” реализира проект, чиято цел е у нас да бъде въведена новата услуга „подкрепена заетост”. Тя ще се предоставя от така наречен „треньор”, който ще има за цел да съдейства за намиране и устройване на работа на хора с увреждания, като и по време на заетостта ще продължи работа с тях. Партньор по проекта е Европейската асоциация на доставчиците на услуги за хора с увреждания.
Отиде си варненският свещеник Любомир Попов. Роден през 1950 г., ръкоположен през 1978 г. от Варненския и Преславски митрополит Йосиф. От 1979 до 1988 г. е негов най-близък помощник и протосингел, а след това е протосингел и при Варненския и Великопреславски митрополит Кирил. До 2008 г. преподава в катедра "Богословие" в Шуменския университет..
31-годишна жителка на Провадия е задържана от униформените на районното управление на полицията в момента, в който е получила пратка от спедиторска фирма. Полицаите са установили, че в пакета има два пълнителя с наркотични вещества - за вейп устройства, които след направена справка са установени като хексахидроканабинол. За случая е уведомена..
48-годишен варненец е настанен в ортопедия, с фрактура на капачка, счупена лява раменна кост и фрактура на дясна длан, без опасност за живота. Вчера, около 10 часа, е станало пътнотранспортно произшествие между два товарни автомобили, в Девня. Едното превозно средство настига другото и го блъска. От удара са пострадали двама от пътниците на ударената..
"Информационно обслужване" е изпратило на Централната избирателна комисия въведените данни от последните парламентарни избори. Проверява се дали те отговарят на данните от Конституционния съд. По процедура след това ЦИК ще ги препрати на КС. Днес в 14 часа ще се проведе извънредно заседание на Комисията, на което ще бъдат обсъдени резултатите от..
40-годишен мъж от Девня е задържан за телефонна измама в Бургас. Той успял да заблуди 80-годишна жена, че оказва съдействие на полицията за задържане на телефонни измамници. Така тя му предала сумата от 8 000 лева и 100 евро. Измамата е осъществена на 19 февруари. Мъжът е направил пълни самопризнания. Той е криминално проявен. Наложена му е мярка..
С час и половина закъснение, след полунощ в неделя тръгва влакът, в който трябва да пътува Калин Красимиров. Той живее във Враца и трябва да използва услугите на Българските държавни железници, за да стигне от София до Мездра, където с превоз го чакат негови близки. По разписание превозното средство е трябвало да тръгне в 23 часа, но без обяснение,..
Гражданска инициатива "Будители" се събира на протест тази сутрин пред входа на Народното събрание с искане за оставката на членовете на Централната избирателна комисия, оставка на правителството и разпускане на 51-вто Народно събрание. Протести ще се провеждат всеки ден, до 17 април, предаде БНР. Протест пред НС, искат оставките на..