Безплатни курсове на автобуси на общинската фирма „Градски транспорт“ ще бъдат осигурени за удобство на гражданите и гостите на Варна в нощта срещу Великден - на 15 срещу 16 април. Те са по следните направления:
-автобусна линия 148 от сп. "Бл. 407" в посока център - 23:00 часа; от сп. "Козирката" l посока "Владиславово" в 01:00 часа;
-автобусна линия 31 от сп. "Козирката" в 01:15 часа;
-автобусна линия 17/46 от сп. "Централна поща" в 01:10 часа;
-тролейбусна линия 82 от сп. "Бл. 407" 22:45; от сп. "Централна поща" в 01:00 часа
-тролейбусна линия 83 от сп. ТиС Север в 23:00 часа; от сп. „Централна поща“ в 01:15 ч.
В два козметични салона във Варна откриха празна ампула от ботокс и ампули с хиалуронова киселина. Проверки са извършени в 15 обекта. Това каза д-р Петър Янев-директор на дирекция "Медицински дейности" в Регионалната здравна инспекция във Варна. Вече тече разследване, но студиата за красота не са затворени. Тези обекти са предназначени за предоставяне..
Предстои изграждането на два STEM кабинета в Основно училище "Антим I" в Балчик. Единият ще бъде по математика и информационни технологии за 5-7 клас, а другият - по природни науки за децата от начален курс, съобщават от учебното заведение. Двата STEM кабинета по проект "Изграждане на училищна STEM среда" са на..
И в аптеките да се извършва т.нар. сдвояване с приложението е-здраве. Тази възможност беше обсъдена между министъра на електронното управление Валентин Мундров и председателя на УС на Българския фармацевтичен съюз /БФС/ Димитър Маринов. Понастоящем приложението може да инсталира всеки, който има електронен подпис, в противен случай сдвояването се..
В община Балчик има 11 детски градини, в които са обхванати общо 572 деца. Всичките шест училища в общината са средищни и в тях се обучават 1264 ученици от първи до 12. клас. Центърът за специална образователна подкрепа (ЦСОП) с интернат "Академик Тодор Самодумов" - село Кранево е преобразуваното..
Народното събрание одобри на първо четене забраната на вейповете. С решението се забранява продажбата и рекламата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори или техни аналози, продажбата и рекламата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори или техни аналози, предаде БНР. ГЕРБ-СДС предложиха проект за решение за..
На 24 февруари ще е второто заседание по делото на Асоциацията на родителите на деца с епилепсия срещу министъра на здравеопазването заради липсващи лекарства за епилепсия. Това дело е образувано след колективен иск, към който се присъединяват все повече пациентски организации, включително и от Варна. Министърът на здравеопазването коментира, че..
Варна е единствената българска община, одобрена за участие в престижната пилотна програма D3HUB (Data-Driven Destinations Hub), съобщиха от общинска дирекция „Туризъм“. Програмата е създадена с цел да подпомага на туристическите дестинации в прехода им към устойчиво и дигитално управление и използването на данни. С включването си в..