Тази вечер приключва Фестивалът на динята в морската столица.
Божидар Димитров е карвинг майсторът, който е сътворил образа на френския президент Еманюел Макрон върху диня. Идеята е възникнала спонтанно във връзка с посещението на държавния глава у нас.
Последният фестивален ден ( 25.08.) ще бъде отреден за ДИНОняда - Олимпиада с дини. В тази забавна и весела игра, която започва в 18 и 30 часа, могат да се включат всички желаещи. Тук олимпийския принцип важи с пълна сила - важно е участието, не победата. Ще има надяждане с диня, търкаляне на диня по неравен терен, хвърляне на диня, стреляне със семки от диня и още куп други забавни игри. Мястото е морската градина до езерото с лодките.
Тази вечер ще стане ясен най-добрият динен фенер. Снощи много варненчета се състезаваха да правят фенери. Победителят ще бъде награден с карта за игра в парка. За всички деца има осигурени подаръци.
Предвидени са три парични награди, а за най-добите и грамоти. Журито ще бъде публиката, която ще оценява моделите и ще гласува в специално подготвена урна.
Водещ за трета поредна година е актьорът от варненската комедийна група "Тутурутка" - Милен Минков.
"Ясно е, че геополитическата динамика е предопределена от войната в Украйна - както като причина, така и като следствие от всички процеси, които се развиват не само в Европа. България не може да си позволи нито активно, нито пасивно да бъде поставена в ситуация да избира подкрепата си и отношението си към войната в различни тенденции, които се изразяват..
От 9,00 ч. на 5 март (сряда) се преустановява паркирането на автомобили в междублоковото пространство между ул. „Македония“ №116, 122, 124, ул. „Н. Державин“ и бул. „Цар Освободител“ №77. Причината е опасност от срутване на плоча на частни подземни гаражи. Решението бе взето след направен оглед на място за установяване техническото състояние на..
България не трябва да остава в периферията при взимането на решения за Европа, страната ни трябва да влезе в еврозоната. Това мнение изрази бившият заместник-министър на отбраната Йордан Божилов. В контекста на промените в световен мащаб се променят и европейските политики и нагласи, подчерта Божилов и изказа опасенията си, че ако пропуснем развитието..
Община Варна подаде вчера проектното предложение „Подобряване инфраструктурата и модернизация на Рибарско пристанище „Варна“, съобщиха от дирекция „Европейски и национални оперативни програми“. Проектното предложение е по отворената процедура чрез подбор на проекти „Подобряване на инфраструктурата на рибарските пристанища, рибните борси, местата на..
Не е ясно още какво точно се разбира под олекотяване на учебните програми в началното, основно и средно образование у нас и не всички организации от гражданския сектор подкрепят олекотяването в чист вид. Това каза в интервю за Радио Варна Милена Николова, координатор „Образование“ към Национална мрежа за децата/НМД/ , след среща с..
Kораб на "Гранична полиция" спаси чужденци в гумена лодка, тръгнали от Одеса за Варна. Граничният полицейски кораб "Обзор" участва в операция по спасяване на двама чужденци в бедстваща лодка в Черно море, съобщиха от Главна дирекция "Гранична полиция". Оттам информираха, че случаят е от 2 март. Сигналът за инцидента, на около 13 морски мили източно от..
Бойкотът на търговските хранителни вериги ще продължи. Днес организаторите на протеста към чуждите хипермаркети призоваха веригите да се бойкотират всеки четвъртък, докато цените на основните хранителни продукти в България не бъдат изравнени с тези в Австрия и Унгария, където стандартът е по-висок, а цените - по-ниски. Ако българите в четвъртък не..