Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметълът се завръща с "Варна Мега Рок Фестивал" през август

| обновено на 13.02.18 в 13:00
3
Цонко Цонев и рок-фенове
Снимка: Димитрина Дончева

Това лято във Варна ще се проведе първият по рода си рок фестивал – „ВАРНА МЕГА РОК ФЕСТИВАЛ”. Организатор е бившият кмет на Каварна Цонко Цонев / известен като Кметъла/, който заедно с кмета на община Варна Иван Портних даде съвместна пресконференция за музикалното събитие.

Фестивалът ще се проведе на 18 и 19 август на пристанище Варна, а  продажбата на билети започва от 24.00 часа утре вечер. 14 дни те ще се подават на преференциална цена от 70 лева за двете вечери, след това цената скача на 90 лв. От 18 юли, месец преди събитието, цената ще е 120 лв., уточни Цонко Цонев. Деца до 12 години ще влизат безплатно. Билетите ще се продават в Eventim и Tickets Mall.

„Рок-фестът се провежда с подкрепата на община Варна, но без финансова помощ от нея”, уточни Цонев. Кметът на Варна заяви, че морската столица има нужда от такъв фестивал и се надява той да стане традиционен. Общината осигурява мястото и логистиката, но няма финансово участие.

Британският рок-музикант Глен Хюз  и финландската симфоничен/паур метъл група Nightwish са музикантите, които  са потвърдили участие.  В момента се водят преговори за още две чужди групи, уточни Цонко Цонев. От българските групи участие ще вземат - БТР, пловдивската група "Кросфайър", "Кикимора", "Бендида" и "Конкурент", които тази година навършват 30 години на сцена и издават нов албум.

Концертите и в двете вечери ще започват от 17.30 часа и ще приключват 23.30 часа. Сцената ще бъде обърната с гръб към морето, ще има и видеоекрани.

" Този фестивал е съвсем нов и няма нищо общо с провеждания преди това от мен в Каварна", каза Цонко Цонев.


Чуйте още в звуковия файл:


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Социалният министър: Индексирането на пенсиите ще продължи по швейцарското правило

Индексирането на пенсиите ще продължи да е по швейцарското правило. В това увери министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, който присъства на откриването на Център за настаняване от семеен тип за пълнолетни лица с деменция в троянското село Добродан. "Тъй като в момента инфлацията е по-ниска, има различни виждания на народни..

публикувано на 11.02.25 в 19:25
Снимката е илюстративна

Комисия в парламента одобри забраната на вейповете

Комисията по икономическа политика и иновации с пълно единодушие гласува на първо четене Законопроектът за изменение и допълнение на Закона за тютюна, тютюневите и свързаните с тях изделия, внесен от Костадин Ангелов от ГЕРБ-СДС на 7 февруари. Текстовете предвиждат забрана на продажбата и употребата на вейпове у нас. Комисията гласува за забрана и на..

публикувано на 11.02.25 в 17:58

Обезопасяват изоставения бункер в Морската градина

Община Варна ще обезопаси напълно изоставения бункер в Морската градина и с цел безопасност на гражданите ще затвори дупките, които през миналата седмица се разкриха над него. Съоръжението, което се намира в близост до Делфинариума, е обследвано в детайли, за да се установи на първо място собствеността му. Това съобщи на брифинг за журналисти..

публикувано на 11.02.25 в 17:38

Тепърва ще се правят анализи на проекта за 17-етажна сграда до Окръжна болница

Няма разрешение за строеж на небостъргач в центъра на Варна до Окръжна болница. Тепърва предстои да се изиска цялата документация, пълна обосновка на проекта, анализ на транспортно-комуникационната схема и натовареността на трафика. Това каза кметът на Варна Благомир Коцев в предаването на Радио Варна "В ефир сте", като подчерта, че засега проектът е..

публикувано на 11.02.25 в 17:20

За ремонта на пътя до болница Карвуна Общината в Балчик все още чака сключване на договор

По инвестиционната програма на общините, финансирана от държавния бюджет, и подадените балчишки проекти, общо два от получилите одобрение са със сключени договори.  Към момента се изпълнява проектът за ремонт на улица "Приморска" в Кранево - подмяна на водопроводи и цялостно асфалтиране, а от пътната мрежа - това е пътят Дропла - Василево, обясни..

публикувано на 11.02.25 в 16:50
архив

Спря ремонтът на тръбопровода във Варненското езеро заради забавени плащания

Поради забавени плащания е спрял ремонтът на тръбопровода във Варненското езеро, съобщи заместник-кметът по инфраструктурата Пламен Китипов по време на брифинг. Над 70% от строително-монтажните дейности вече са приключили, но изпълнителят чака да получи два транша от по 6-7 млн. лв. В момента действа временният тръбопровод и Община Варна ще настоява..

публикувано на 11.02.25 в 16:24

Втора фирма се отказа да строи новата варненска библиотека

Вторият избран изпълнител, ангажиран със строежа на новата сграда на варненската библиотека, не се е явил за подписване на договора. Това съобщи за Радио Варна и предаването "В ефир сте" кметът на Варна Благомир Коцев.  Изпълнението на проекта за изграждане на библиотеката зависи от средствата по държавната програма за финансиране на общините -..

публикувано на 11.02.25 в 15:40