"Баба Марта бързала, мартеници вързала!"
Избърза във времеви план Баба Марта и вместо да прояви традиционните си женски капризи през март, реши да афишира идването си с обилен сняг в края на февруари.
Нито снегът, нито вятърът или студът могат да попречат на традиционните покупко-продажби на червенобелите български символи.
Освен в подлезите на Варна, мартеници се продават на открито на много места в града, а и до спирка Севастоплол. Продавачите твърдят, че мартениците им не са китайски. Цените варират в широк диапазон. Разнообразието всяка година е все по-голямо. Напоследък се появиха мартеници с късмети, мартеници с бижута, във фейсбук иронично край Пижо и Пенда слагат Джендо. Каквито и да са абсурдите покрай мартениците, традицията повелява на 1-ви март да се закичим с червено и бяло, преплетени в конец, за здраве.
Най-щастливи стават децата, радостни са и сънародниците ни в чужбина, когато получат подарък от родна България, докато са в чужди земи...
Не е важно какви мартеници ще изберете, важно е да ги поднесете с отношение и любов!
Натоварено е към този час движението по основните артерии в града. На бул. "Сливница" има лека катастрофа между лек и тежкотоварен автомобил с материални щети, видя репортер на Радио Варна. Вследствие на инцидента се образуват колони от автомобили в посока от центъра към кварталите.
Община Добричка обмисля инициирането на нов референдум във връзка с инвестиционните намерения за изграждането на ветроенергийни паркове на територията ѝ. През 2024 г. общинската администрация подготвяше провеждането на референдум, заедно с парламентарните избори на 27 октомври, който беше отменен ден преди датата за местното допитване. Като..
В два козметични салона във Варна откриха празна ампула от ботокс и ампули с хиалуронова киселина. Проверки са извършени в 15 обекта. Това каза д-р Петър Янев-директор на дирекция "Медицински дейности" в Регионалната здравна инспекция във Варна. Вече тече разследване, но студиата за красота не са затворени. Тези обекти са предназначени за предоставяне..
Предстои изграждането на два STEM кабинета в Основно училище "Антим I" в Балчик. Единият ще бъде по математика и информационни технологии за 5-7 клас, а другият - по природни науки за децата от начален курс, съобщават от учебното заведение. Двата STEM кабинета по проект "Изграждане на училищна STEM среда" са на..
И в аптеките да се извършва т.нар. сдвояване с приложението е-здраве. Тази възможност беше обсъдена между министъра на електронното управление Валентин Мундров и председателя на УС на Българския фармацевтичен съюз /БФС/ Димитър Маринов. Понастоящем приложението може да инсталира всеки, който има електронен подпис, в противен случай сдвояването се..
В община Балчик има 11 детски градини, в които са обхванати общо 572 деца. Всичките шест училища в общината са средищни и в тях се обучават 1264 ученици от първи до 12. клас. Центърът за специална образователна подкрепа (ЦСОП) с интернат "Академик Тодор Самодумов" - село Кранево е преобразуваното..
Народното събрание одобри на първо четене забраната на вейповете. С решението се забранява продажбата и рекламата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори или техни аналози, продажбата и рекламата на продукти, съдържащи наркотични вещества, прекурсори или техни аналози, предаде БНР. ГЕРБ-СДС предложиха проект за решение за..