САЩ започнаха с победа

Автор:

Волейболистките на САЩ започнаха успешно защитата на трофея си във волейболната Лига на нациите. Момичетата на легендата Карч Кирали надиграха категорично Белгия с 3:0 (25:23, 25:8, 25:22) в първия мач от турнира от Група 2 в Русе.

Днес американките ще играят срещу японките от 17,00 часа в първата среща за деня. САЩ се очертават като фаворит за първото място в този турнир.

Павлин Николов представи новия наставник Георгиу (ВИДЕО)

Днес на официална пресконференция беше представен новият наставник на футболен тим „Спартак“-Варна. Поста поема Кириакос Георгиу. Той ще изкара втори период в клуба, след като беше в „Спартак“ през 2020 година, но тогава феновете скочиха срещу него и принудиха ръководството да го освободи. На пресконференцията присъства и клубният бос Павлин..

публикувано на 04.09.24 в 14:55

Кириакос Георгиу поема Спартак /Варна/

Кириакос Георгиу е новият старши треньор на Спартак (Варна). Той обаче не е нов за клуба.  Преди дни Георгиу пое Академик (Свищов), като стартира сезона с победа, но получи покана от Варна и я прие.  За него това ще е втори период в тима, след като бе начело на отбора през 2019-а година във Втора лига. Водил е още отборите на Родопа и Оборище. През..

публикувано на 04.09.24 в 11:45

Контузия спря Григор Димитров на US Open

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставеният под №9 българин имаше сериозен физически проблем и отстъпи с 3:6, 7:6(5), 3:6, 1:4 и отказване срещу от №20 в световната ранглиста Франсис Тиафо (САЩ). Срещата продължи точно три часа. Така Григор не успя да повтори най-доброто си класиране на US Open...

публикувано на 04.09.24 в 10:31

Три варненски гимнастички ще играят на Балканско първенство

Три варненски състезателки си извоюваха правото да участват на Балканско първенство по спортна гимнастика. Те са представителки на ГСК „Интеркомгруп Черноморски юнак“ и ще представят страната ни да Балканиадата в София от 19-21 септември. Във възраст 10-11 г за БП се класира Симон Арабаджиева. При 12-13 г Валентина Балканджиева също ще участва, а във..

публикувано на 04.09.24 в 10:23

Илиан Илиев-младши подписа с ЦСКА София

ЦСКА София подписа с потомствения футболен талант Илиан Илиев-младши. Той е на 25 години и играе на позиция полузащитник. Започва да тренира на 7-годишна възраст във Варна, след което става играч на Черно море. Когато е на 17 години, заминава за Португалия, където две години се подготвя в школата на „Академика“. След това кариерата му продължава в..

публикувано на 04.09.24 в 10:22

Националите до 20 г с победа срещу Испания

България спечели с 3:0 (25:18, 25:17, 25:21) гейма срещу Испания и завърши на първа позиция в група 2 на Европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години в Гърция и Сърбия. Първенството се мести в сръбския курорт Върнячка Баня.  Следващият съперник на българите, които вече си бяха осигурили класиране за най-добрите четири в турнира, ще бъде..

публикувано на 04.09.24 в 10:21

Ива Иванова продължава на двойки в САЩ

Ива Иванова отпадна във втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис.  Българката отстъпи с 1:6, 1:6 от Валъри Глозмън (САЩ). Така Иванова ще продължи участието си в турнира само в надпреварата на двойки.  Иванова и Йелин Вандроме от Белгия, поставени под №1, победиха на старта при дуетите с 6:3, 7:5 Оливия Карнейро..

публикувано на 04.09.24 в 10:19