България стартира олимпийската квалификация с 3:1 срещу Египет

Автор:

Мъжкият ни национален отбор по волейбол стартира с победа над Египет с 3:1 гейма (25:11, 33:31, 19:25, 25:19) олимпийската квалификация във Варна.

Пред 3700 зрители в Двореца на културата и спорта Силвано Пранди започна мача с посрещачите Тодор Скримов и Николай Пенчев, центровете Светослав Гоцев и Виктор Йосифов, диагонала Цветан Соколов, разпределителя Георги Сеганов и либерото Теодор Салпаров.

Нашите стартираха уверено срещата и първото техническо прекъсване дойде при 8:4 след отличен сервис на Цветан Соколов. След два добри начални удара на Сеганов дръпнахме с 13:7 и треньорът на Египет Гидо Вермюлен взе почивка. Това не му помогна особено, като нашите продължиха да тормозят гостите на сервис и втората техническа пауза настъпи при 16:9 след контра на Виктор Йосифов при начален удар на Гоцев. След паузата записахме нови 5 точки с две успешни блокади на Йосифов и Соколов, ас на Гоцев, грешка на Египет и успешна атака по блока на Скримов – 21:9. Край на гейма при разгромното 25:11 сложи мощна атака на Соколов.

След отличното начало последва драматична втора част. Първото техническо прекъсване в нея настъпи при 8:6 за България. След него Египет върна една брейкточка, но бързо си върнахме преднината при 11:9 след атака в аут на гостите, а след това дръпнахме с 13:10 с технично отиграване на Ники Пенчев. Второто техническо прекъсване настъпи при 16:13 за нас. Разликата се запази до 18:15, но след успешна контра на Шафик Ахмед „фараоните“ ни доближиха само на точка при 18:17, след което с ас на Абделрахман Сеуду изравниха при 18:18 и дръпнаха с 19:18 с блокада на Мохамед Селиман. След страхотна точка, стартирала с бомбен сервис на Йосифов, преминала през отлична наша защита и завършена от Скримов, отново поведохме – 21:20. Египет обаче пак обърна с атака по диагонала – 21:22. Отново техниката на Ники Пенчев ни изведе напред при 23:22 след дълго разиграване. Гостите изравниха чрез Ахмед Афифи, а първият геймбол дойде след бомба на Соколов – 24:23. Пранди вкара втория си разпределител Добромир Димитров на начален удар, но той сервира в аут. Със свирепа контра на Соколов получихме нова точка за гейма при 25:24, която отново не успяхме да оползотворим, след което гостите поведоха с 26:25, като хванаха Соколов на троен блок. Цецо обаче ни измъкна за 26:26, но след това изпуснахме отлична възможност да обърнем след нова блокада на Египет. Скримов изравни за 27:27, но малшанс след добра блокада не ни позволи да поведем. Размяната на точки продължи до 30:30, когато изпуснахме златен шанс да контраатакуваме успешно чрез Скримов. Въпреки това с ас на Гоцев поведохме с 32:31, след което чудовищен блок на Йосифов затвори гейма – 33:31.

Египтяните се разиграха на старта на третата част и първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за тях след два аса на Мохамед Селиман и Хосам Абдала. Селиман хвана на единичен блок Йосифов и Египет поведе с 11:8. След ас на Ахмед Шафик резултатът набъбна до 14:11 за гостите. Последва прекъсване за Пранди, но след него Ники Пенчев бе хванат на блок за 11:15, а лоша организация в посрещането ни доведе до 16:11 за Египет при второто техническо прекъсване. След него Пранди вкара в игра Добромир Димитров и Алекс Грозданов на мястото на Георги Сеганов и Светослав Гоцев. Успешно видеоповторение за Египет доведе до нов ас на Хосам Абдала – 18:14. С блок на Димитров намалихме на 15:19, а след това Египет атакува в аут за 16:19. Гостите поведоха с 23:17 след успешна блокада и атака в аут на Соколов, който бе заменен от Венелин Кадънков. До края на частта нямахме отговор на играта на египтяните и те върнаха един гейм – 25:18.

Египет поведе с 2:0 в четвъртия гейм, но с ас на Скримов върнахме брейкточката, а след нов отличен негов сервис и бомба на Соколов поведохме с 3:2. С директна точка от сервис на Йосифов дръпнахме с 5:3, Египет отговори с ас на Хислам Еваис, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за нас. При 11:11 Пранди смени Николай Пенчев с Мартин Атанасов, а блокада на Гоцев доведе до 12:11 за нас. Последва нов бомбен сервис на Виктор Йосифов, нашата тройна блокада омекоти египетската атака и Соколов реализира за 13:11. Авансът ни се запази до второто техническо прекъсване, което дойде при 16:14. След него поведохме с 19:14 с успешна контра на Соколов, пристъпване на Египет при атака от пайп и добра наша защита, материализирана в последствие от ръката на Тодор Скримов. Геймът продължи точка за точка, а мрежа на Египет сложи неговия край при 25:19, а с това и на мача – 3:1 за България.

Цветан Соколов реализира 28 точки (1 блокада, 1 ас) за нашите, Тодор Скримов добави 14 (1 блокада, 1 ас), а Светослав Гоцев 11 (1 блок, 2 аса). За Египет Ахмед Шафик записа 16 (2 блока, 2 аса), а Хислам Еваис реализира 15 (1 блока, 1 блок.

В първия мач за деня олимпийският шампион Бразилия победи с 3:0 (25:23, 25:19, 25:19) Пуерто Рико. Най-резултатен за победителите беше Рикардо Лукарели с 14 точки (4 блока, 1 ас), а Пабло Гузман (1 ас) реализира 11 за пуерториканците.

В 20.30 часа в събота България излиза срещу пуерториканците, а в 17.00 Бразилия среща Египет.

Билетите за олимпийската квалификация са в продажба на ticketportal.bg, на касата на Двореца на културата и спорта и на касата на Летния театър във Варна. Цената на дневния билет стартира от 10 лева.

Илиан Илиев остана доволен от победата (ВИДЕО)

Старши треньорът на ХФК черно море Илиан Илиев остана доволен от успеха срещу Септември. Той обаче обяви, че няма да купуват втори нападател, защото  ръководството на клуба е заявило, че няма достатъчно финансови средства. Чуйте още какво каза наставникът на "моряците"

публикувано на 30.07.24 в 00:17

Николай Митов, наставник на "Септември", след загубата във Варна (ВИДЕО)

Николай Митов, наставник нва футболния тим на Септември не остана доволен от загубата във Варна. Вижте какво сподели той.

публикувано на 30.07.24 в 00:15

"Черно море" победи "Септември" с 2-0 (ВИДЕО)

Футболистите на Черно море постигнаха важна победа срещу Септември с 2-0. Този успех идва непосредствено преди мача реванш срещу Апоел Беер Шева от Лигата на конференциите в четвъртък.

публикувано на 30.07.24 в 00:12

Надал се предаде пред Джокович

Новак Джокович и Рафа Надал се срещнаха на олимпийския турнир по тенис в Париж. Победа с 2-0 сета, 6-1, 6-4 за Ноле. Сърбинът беше компромисен в този мач, а Надал приключва yтчастието си на сингъл на Олимпиадата.

публикувано на 29.07.24 в 19:00

Томова отпадна във втория кръг

Виктория Томова загуби срещу 11-тата поставена Ема Наваро и отпадна във втори кръг на Олимпийските игри в Париж. Загуба със 7:6(5), 4:6, 1:6.  Томова остана с 23 уинъра и 41 сбъркани топки.

публикувано на 29.07.24 в 18:57

Йоана Илиева загуби от унгарка

Йоана Илиева завърши на десето място при дебюта си на  олимпийски игри. В турнира на сабя в Париж тя записа една победа и една загуба, с което влезе сред най-добрите 16 в надпреварата. Българката отстъпи срещу унгарката Лука Счуш.

публикувано на 29.07.24 в 18:56

Марк Христов приключи олимпийското си участие

Марк Христов отпадна на Игрите в Париж в надпреварата по джудо. В категория до 73 килограма той допусна поражение от втория в световната ранглиста и носител на пет медала от световни първенства Сойчи Хашимото (Япония). Българинът допусна оценка "ва-дзари" още в първите секунди, което го спря.

публикувано на 29.07.24 в 18:55