Варненци, живеещи на улица "Девня" 9 и 11А, както и работещи в района на жп гарата отново поставят на дневен ред искането си, там да бъде разкрити автобусни спирки, които да се обслужват от градския транспорт. В момента край новия търговски център, построен в района, има новоизградени от двете страни на улицата, но Марин Маринов и Дарена Маринова твърдят, че на тях не спират автобуси. Наша проверка установи, че това е точно така. За да се приберат по домовете си или да отидат на работа, хората слизат на жп гарата или на спирка „8 декември”, която се намира на булевард "Христо Ботев" и да изминат разстоянието до улица "Девня" пеша.
"Живеещите и посетителите в района имат проблеми с градския транспорт и сме входирали едно писмо на 28 август 2018 година до кмета но Община Варна за възстановяването на старите спирки в района на Сточна гара."
В миналото там е имало спирки, твърди Дарена Маринова.
"Когато питахме шофьорите, те спираха там, където е обръщачът на автобусите. Шофьорите отказаха да спират там с мотива, че име е наредено с цел безопасност на преминаващите, да не слизат хора. И в един момент се оказа, че последната спирка е на гарата, а в нашата няма. Куриозът е, че в момента има новоизградени спирки, но на тях няма надпис, за кои автобуси става въпрос и дали изобщо ще спират автобуси."
На тези две новоизградени спирки автобуси наистина не спират.
"Голям проблем е за улица "Девня" - от гарата до кръговото на локомотивното депо. Много е зле, пеша. Придвижването става по два начина - или от жп гарата или пеша от центъра по баира. Когато завали дъжд, не мога да Ви опиша от баира надолу какви реки се стичат."
Повече за автобусните проблеми на живеещите на улица "Девня" чуйте от Марин и Дарена Маринова в звуковия файл.
Във Варна се открива първата зимна Алея на книгата. Само за три дни - от 13 до 15 февруари, свои щандове ще разположат 38 издателства от цялата страна. Събитието ще се проведе е търговския център на улица "Акад. Андрей Сахаров". Официалното откриване е на 13 февруари (четвъртък) от 11 часа. Двама от най-популярните съвременни български писатели -..
Община Варна получи като дарение специализирано високопроходимо превозно средство UTV. Машината ще се използва за нуждите на отдел „Дейности по защита на населението“, както и за Доброволното формирование към Община Варна. Новата придобивка ще се използва при изпълнение на задачи, свързани с необходимост от специализиран автомобил с по-голяма..
От днес до края на месеца Административен съд – Варна ще е домакин на благотворителен базар. Инициативата се провежда съвместно с Център за социална рехабилитация и интеграция на възрастни с говорно-езикови нарушения при мозъчна увреда "Афазия". Средствата от базара ще бъдат предоставени за закупуването на слушалки с костна проводимост за подобряване..
Дирекция „Превенции“ към Община Варна се включва с няколко различни инициативи във втория етап на Националната АНТИСПИН кампания, която ще се проведе от 14 до 21 февруари 2025 г. Участието на морската столица ще протече под мотото „Предай знанието, не вируса“. Основните цели на кампанията са привличане на общественото внимание и постигане на..
В украинския град Болград, в един сутерен в центъра на града, почти всеки ден за по няколко часа се събират българи и украинци, за да плетат маскировъчни мрежи за фронта. Познати са като "Ангелите на Болград" и работят, разделени в три бригади. Плетат от март 2022 г., вече близо три години. Организира ги Оксана Килафли, украинка и съпруга на един..
23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед". Домакин на учредителното събрание беше Държавният архив във Варна. Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище..
Светът отбелязва за 23-и път Международния ден за безопасен интернет. Започнал като инициатива на Европейския съюз, денят отдавна излиза извън рамките му и вече се отбелязва в над 120 държави на всички континенти. Това е ден, в който общественото внимание се фокусира върху онлайн рисковете за деца и млади хора, и върху необходимостта родители,..