Любо Ганев свиква конферентен УС

Любо Ганев свиква следващата седмица първо заседание на управителния съвет на волейболната федерация след проведеното на 13 март общо събрание. Новоизбраните членове на ръководството трябва да решат как ще завършат националните първенства.

„Ще направим видео конферентна връзка, защото няма вариант да се срещнем на живо в кризата с коронавируса – обясни Ганев. – Но следващата седмица трябва да решим съдбата на първенството. Половината клубове вече си изпратиха предложенията, както ги помолих заради извънредната ситуация. Очаквам и останалите да го направят. При нас всичко ще е напълно открито и демократично.“

Възможностите за край на сезона са три. При първата ще бъде обявена нулева кампания без победители. Втората опция е временното класиране да се узакони като крайно. А третата е сезонът да се доиграе, когато пандемията отмине.

"Черно море" взе испански халф

Черно море официално привлече първото си зимно попълнение. Това е испанецът Пабло Алварес Гарсия, който пристигна на “Тича” в началото на зимната подготовка и изкара пробен период в тима на Илиан Илиев, а днес подписа договор с “моряците”. Пабло Алварес е роден на 23 април 1997 г. в Овиедо. Основната му позиция на терена е централен полузащитник. Висок..

публикувано на 21.01.21 в 17:16

Победа за Варна ДКС

Волейболистките на Варна ДКС записаха победа срещу тима на Локомотив СФ, като домакини. Варненки спечелиха мача с 3-0 гейма, 25-23, 25-19, 25-19. Втора победа за Варна ДКС в първенството. Утре е местното градско дерби от 16.00 ч, когато Перун среща Варна ДКС в залата на Първа езикова гимназия. Тимът на Перун е с 6 загуби в 6 мача. Варна ДКС записа..

публикувано на 21.01.21 в 11:28

Реал М отстъпи на Алкояно

Третодивизионният Алкояно направи сензацията на 1/16-финалите на турнира за Купата на краля в Испания. Те отстраниха тима на Реал Мадрид след продължения на собствения си стадион. В редовното време 1:1, а в продълженията 2-1. Алкояно стигна до успеха с човек по-малко. Голът за мадридчани отбеляза Едер Милитао в края на първото полувреме. Десет минути..

публикувано на 21.01.21 в 11:26

Юве със Суперкупата

Шампионът Ювентус спечели с 2:0 срещу носителя на Купата Наполи и грабна Суперкупата на Италия. 35-годишният Кристиано Роналдо е героят на мача.. Португалецът отбеляза първото попадение в 64-ата минута. По този начин той постави и исторически рекорд. Той стана най-резултатният футболист в историята на футбола. Роналдо е със 760 гола за клубовете си и..

публикувано на 21.01.21 в 11:25

Симеон Христов: Отличието Отбор на годината“ за нас е задължение

Главният треньор и мениджър на тима по плажен футбол МФК Спартак -Варна Симеон Христов сподели, че отборът вече води подготовка. Мислят за бюджета на клуба, което ще отвърже ръцете им и за селекция. Очакват и тази година да бъде силна и успешна за тях. Тимът на МФК Спартак Варна беше избран за отбор на годината във Варна за 2020 г и получиха специален..

публикувано на 20.01.21 в 08:05

Димитър Илиев отново е №1 у нас

Звездата на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев беше избран за „Футболист на годината“ в България за 2020 година. Той остави зад себе си Валентин Антов от ЦСКА-София и Антон Недялков  от Лудогорец.  Илиев спечели анкетата за втора поредна година. Това е 60-то издание на анкетата „Футболист на годината“.  Заради епидемичната обстановка в..

публикувано на 19.01.21 в 20:50

"Перун" загуби от "Локомотив"-София

Волейболистките на Перун /Вн/ днес са домакини на състава на Локо /Сф/ в мач от женското първенство. Мачът се играе в залата на Първа езикова гимназия. Това е среща от 12-я кръг. Столичанки поведоха в резултата с 1-0 гейма, 25-23 т. Първата част беше изключително оспорвана, особено в заключителната си част. През останалите два гейма нещата се..

публикувано на 19.01.21 в 14:53