Испанците започват да се ядосват на правителството за късните мерки срещу Ковид 19
В Испания хората си седят по къщите и излизат само до хранителен магазин или аптека. Няма дефицит на стоки, но и там като в България в първите дни на карантинния период много хора са започнали да се презапасяват с продукти.
Никой не е задължен да ползва предпазна мака и ръкавици когато излиза навън, каза още Илияна Дъбова. Лично тя не ползва.
„Испанците много се възмущават в момента и вероятно възмущението ще стане още по-силно, заради това, че правителството първоначално доста неглижира проблема. Знаеше се какво се случва в Китай и какво се случва в Италия. Излизаха говорителите на правителството и казваха:“Спокойно, няма никакъв проблем, това е една паника, не бива така и по този начин.“ И сега вече населението наистина се ядосва, че не са взети мерки навреме. Правителството е обвинявано в това и е съвсем правилно, според мен.“, коментира още Дъбова.
Не знам дали медиците ще успеят да се справят, каза още учителката. Мобилизират се всички лекари, които са в състояние да бъдат мобилизирани.
Най-правилното поведение в момента е ограничаване на контактите с други хора, добави Дъбова. „Човек трябва да е няаясно, че в разглезения 21 век има нужда от ред и дисциплина. Никой няма да умре, ако днес задължително не излезе в парка, за да изпуши 2-3 цигари. Просто ще си седи вкъщи, защото така трябва.Тук не опира до това какво е бъдещето на планетата земя, а какво ще бъде бъдещето на една или друга социална общност. Ако ние сами себе си не спасим в този момент, не можем да чакаме някой друг да го направи вместо нас. Защото човекът е господстващия вид на планетата и той трябва да спасява себе си.“
Трябва да престанем да мислим само за себе си и собствените си удоволствия, споделя още Дъбова. Тя се надява след тази криза да излезем по-мъдри, по-разумни и по-отговорни.
„Отело“ от Шекспир е част от програмата за 100-годишния юбилей на Варненския театър. Един многопластов прочит на вечния сюжет за любовта, ревността и предателството, който изтъкнатият режисьор Пламен Марков превръща във вълнуващо и неочаквано представление. Това е едва третата постановка в историята на театъра. Тя идва почти век след първата на Стоян..
В края на този, началото на следващия месец, се очаква да бъде обсъждана и приета макрорамката на бюджета на Община Варна за 2021-а година. Все още обаче администрацията на Община Варна не е внесла за обсъждане и приемане актуализацията на бюджета за 2020-а година. По думите на общинския съветник от ПП „Възраждане” Цончо Ганев за предаването на..
Всеки ден използваме ножове. Най-често в домакинството. Сигурно малцина се замислят, че ножът може да е и произведение на изкуството, а ножарството – занаят, който изисква познания в различни области и години трупане на знания. Борислав Хаджиев, който от години живее във Варна, е самоук. Не приема, че е майстор, защото, както казва, цял живот..
Книга "Носии от Ченге и Дългопол" със снимки и описание на облеклото от този етнографски регион в Източна Стара планина създаде 24-годишният Васил Василев. Той е роден и израснал в Дългопол, от малък танцува народни танци, а днес понякога свири на тъпан. Студент е шести курс "Ветеринарна медицина" в Старозагорския университет, но вече и..
Мечтите са за това, за да се преследват. И за да се осъществяват, разбира се. Вениамин Милев почти успява със своята. Един ден решава, че ще направи най-голямото предизвикателство пред пешеходните туристи – маршрутът Ком-Емине. Обаче по свой начин. Не както останалите – качват се на Ком и по билото на Балкана акостират на нос Емине. Не че не е..
Макар и във време на криза, не бива да забравяме, че подобни времена са и едни от най-подходящите за стартиране на бизнес. Още повече, че след последната година видяхме, че голяма част, включително и от най-успешните бизнеси могат и се управляват само online. На практика, пандемията ни "вкара" в нещо, за което в последните няколко години само се..
Художници и ценители на изкуството си дават среща в интернет пространството и по време на карантина, благодарение на успешната платформа, която продължава да се развива - „ Купи изкуство, подкрепи художник” . Съзадена през миналата година, веднага след първото затваряне заради вируса, целта и беше да помогне на българските творци, за които е важно..
Клиниката на д-р Людмила Емилова отваря врати на 15 януари при спазване на всички мерки във връзка с коронавируса. От миналата година задължително при постъпване на пациент още във фоайето на хотела се..