Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Как се правят филми с гарантиран успех

| обновено на 03.04.20 в 10:59

Предприемач не само не уволнява работници, но се опитва да им вдъхва кураж по време на кризата. Това е основният сюжет в новия документален филм на режисьора Стилиян Иванов със заглавие „Животът като епидемия”. Само за няколко дни филмът има близо 100 хиляди гледания в социалните мрежи и каналите за видео споделяне. За много голям кръг хора, които се изразяват чрез изкуство, животът винаги е бил епидемия, не само сега, смята Стилиян Иванов. Ето какво още каза режисьорът в интервю на Валери Великов

Филмът разказва за  един 75 годишен предприемач от чипровски род. Той е  Димитър Георов. През 93 година той превръща малка селска тухларна в модерна фаблрика. Този човек през годините е бил поставен на абсурдни изпитания в условията на нашия пазар.  Днес, във време на криза, той дори търси да назначи още 17 работници

Доколкото разбирам животът на този човек почти непрекъснато е бил като при епидемия и той се е справял адекватно в тази сутуация

     Да, желанието за живот е много е силно. Всичко е въпрос на изпитание. Направи ми впечатление оптимизма, с който този човек подхожда в този момент.  Мрачната статистика не помага на когото и да било в този момент.  Животът продължава  въпреки всичко и позитивният поглед е това, което ни помага.

Умни хора още преди години са казали, че не трябва да се страхуваме не от това, което е на пътя ни, а от хора, които всяват страх. 


Когато нещата отминат със сигурност ще си дадем сметка, че тези, които насаждат страх и паника, са непрофесионалисти,  хора, които стоят далеч от  реалността и със сигурност обслужват някакви интереси

Какви интереси?

Всякакви. Политически, икономически, целят масова разруха на нацията. Прави впечатление, че сме единствените в Европа, които затваряме университети, но оставяме отворени църквите. Това не говори ли за назадничавост, за суеверие, не е ли странно това през 2020 година?

Вие очаквахте ли такъв голям инетерс към филма и с какво си го обяснявате?

Да, очаквах. Защото разказвам  за един истински българин, разказвам една истинска история. Това не е пиар, не е реклама, това е история за истинския живот, а към тях винаги има интерес

Вашият герой разказва ли през какви трудности минава в тази ситуация, защото такива е имал през цялото време?

    

О, разбира се, че разказва, но нека аудиторията види сама как се прави бизнес у нас.

Положителното е, че хората на 60+ много бързо влязоха във виртуалното простраснство в последно време, което преди не беше така.



Чуйте  в звуковия файл цялото интервю със Стилиян Иванов и върху какви други проекти работи:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Иван Кабуров

Зеленчукопроизодител: Държавата спешно да ограничи сивия сектор в покупко-продажбата на плодове и зеленчуци, да има контрол

Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..

публикувано на 13.02.25 в 11:48

Масово хора от по-малки градове купуват жилища във Варна с готови пари

65% от жилищата във Варна се купуват с цел инвестиция, като половината от тях се препродават по-скъпо.Такъв е и процентът на купувачите, влагащи лични средства. Това каза Явор Николов, брокер - специалист в сферата на недвижимите имоти, и преподавател в Икономически университет - Варна.  63% от купувачите на имоти във Варна заплащат в брой..

публикувано на 13.02.25 в 08:05

Клубът на варненските краеведи очаква своите нови членове

23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед".  Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище "Варненски будители - 1926" по график, като в библиотеката на..

публикувано на 12.02.25 в 08:30

Сестрите и акушерките в готовност за протести, ако се намали обучението им с година

Медицинските сестри и акушерките са в готовност за провеждане на масови протести, ако бъде одобрена идеята обучението по тези специалности да бъде намалено от 4 на 3 години. Това каза Милка Василева, председател на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ). Обучението им сега отговаря на изискванията на европейска директива,..

публикувано на 11.02.25 в 19:00

Инвеститор съветва: Спестявайте в злато

Спестяването в злато е единственият легален начин да се избегне най-големият финансов данък - инфлацията. Това подчерта за Радио Варна инвеститорът Макс Баклаян. По думите му спестяването е психология, и не зависи от това дали имаме или нямаме средства. Дори човек, който изкарва 1 000 лева месечно, може да спестява по 50 лева всеки месец, допълни..

публикувано на 11.02.25 в 08:40

Първа изложба на "Група Варненски творци"

Хобито е вид развлечение, занимание и увлечение, практикувано през свободното време. Това четем в световната онлайн енцикопледия "Уикипедия". Всичко може да бъде хоби – от пътешествията, през спорта и нумизматиката до изобразителното изкуство. Точно последното обединява ентусиастите във фейсбук групата „Варненски творци“. Варнен, които през свободното си..

публикувано на 10.02.25 в 08:45

Trym Torson (EMPEROR, ÞRYMR): Ако новото не ви харесва, слушайте старото

Интервю с Trym Torson (EMPEROR, ÞRYMR) Trym Torson е известен като първия барабанист на ENSLAVED, а в последствие като постоянния ударник на EMPEROR. Способностите му зад барабаните не подлежат на коментар, но Trym изненада блек метъл социума с дебютен самостоятелен албум, който няма нищо общо с екстремизма, с който обикновено е свързван. „Saga..

публикувано на 08.02.25 в 14:48