Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Девня ще раздават хранителни продукти на всяко семейство

От понеделник, 13 април, доброволчески отряд започва раздаването на пакети с хранителни продукти от първа необходимост по адреси в Девня. За началото на дарителската кампания съобщи кметът Свилен Шитов.

„Наблюденията ми показват, че няма семейство, което да не е частично или напълно засегнато от кризата, затова категоричното ми мнение е, че помощ трябва да получат всички“, заяви Шитов.
Той изказа сърдечни благодарности за съпричастността на бизнеса в Девня, който откликна на поканата да се присъедини към инициативата в точния момент. Благодарение на това всички домакинства ще получат пакети с 12 вида дълготрайни хранителни продукти. Община Девня ще осигури и по един козунак и 10 яйца за Великден на всяко семейство.
Кметът Свилен Шитов, заместник-кметът Донка Йорданова, секретарят на Община Девня Елка Драгулева и 12 общински съветници, начело с председателя Владимир Ненков, първи подкрепиха инициативата, като дариха заплатите си за закупуване на хранителни продукти. В акцията се включиха и местни структури на политически партии, чиито членове дариха средства.
„Вярвам, че в този толкова труден за всички ни момент любовта и състраданието са основните добродетели, които ще ни помогнат да се справим с изпитанията – не поотделно, а заедно“, коментира девненският кмет. Той подчерта, че кампанията няма да бъде еднократна и остава отворена за нови постъпления.
На профила си във „Фейсбук“ Свилен Шитов публикува списък на дарителите, който непрекъснато ще се актуализира, уточняват от пресслужбата на община Девня.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Комисия в парламента одобри забраната на вейповете

Комисията по икономическа политика и иновации с пълно единодушие гласува на първо четене Законопроектът за изменение и допълнение на Закона за тютюна, тютюневите и свързаните с тях изделия, внесен от Костадин Ангелов от ГЕРБ-СДС на 7 февруари. Текстовете предвиждат забрана на продажбата и употребата на вейпове у нас. Комисията гласува за забрана и на..

публикувано на 11.02.25 в 17:58

Обезопасяват изоставения бункер в Морската градина

Община Варна ще обезопаси напълно изоставения бункер в Морската градина и с цел безопасност на гражданите ще затвори дупките, които през миналата седмица се разкриха над него. Съоръжението, което се намира в близост до Делфинариума, е обследвано в детайли, за да се установи на първо място собствеността му. Това съобщи на брифинг за журналисти..

публикувано на 11.02.25 в 17:38

Тепърва ще се правят анализи на проекта за 17-етажна сграда до Окръжна болница

Няма разрешение за строеж на небостъргач в центъра на Варна до Окръжна болница. Тепърва предстои да се изиска цялата документация, пълна обосновка на проекта, анализ на транспортно-комуникационната схема и натовареността на трафика. Това каза кметът на Варна Благомир Коцев в предаването на Радио Варна "В ефир сте", като подчерта, че засега проектът е..

публикувано на 11.02.25 в 17:20

За ремонта на пътя до болница Карвуна Общината в Балчик все още чака сключване на договор

По инвестиционната програма на общините, финансирана от държавния бюджет, и подадените балчишки проекти, общо два от получилите одобрение са със сключени договори.  Към момента се изпълнява проектът за ремонт на улица "Приморска" в Кранево - подмяна на водопроводи и цялостно асфалтиране, а от пътната мрежа - това е пътят Дропла - Василево, обясни..

публикувано на 11.02.25 в 16:50

Спря ремонтът на тръбопровода във Варненското езеро заради забавени плащания

Поради забавени плащания е спрял ремонтът на тръбопровода във Варненското езеро, съобщи заместник-кметът по инфраструктурата Пламен Китипов. Над 70% от строително-монтажните дейности вече са приключили, но изпълнителят чака да получи два транша от по 6-7 млн. лв. В момента действа временният тръбопровод и Община Варна ще настоява пред Министерството на..

публикувано на 11.02.25 в 16:24

Втора фирма се отказа да строи новата варненска библиотека

Вторият избран изпълнител, ангажиран със строежа на новата сграда на варненската библиотека, не се е явил за подписване на договора. Това съобщи за Радио Варна и предаването "В ефир сте" кметът на Варна Благомир Коцев.  Изпълнението на проекта за изграждане на библиотеката зависи от средствата по държавната програма за финансиране на общините -..

публикувано на 11.02.25 в 15:40

Увеличава се броят на професионалните паралелки в Добрич

Държавният план-прием на учениците след седми клас в област Добрич предвижда утвърждаването на 50 паралелки за учебната 2025/2026 година. Не е одобрена единствено една паралелка в училището в село Орляк.  От Регионалното управление на образованието отчетоха проблеми, свързани с неоптимизирането на паралелките и липсата на стратегия предвид..

публикувано на 11.02.25 в 15:18