Всяко пораснало дете днес помни с любов предаването "Милион и едно желания". Очаквахме го, пишехме писма, за да видим любимите детски филмчета веднъж или най-много два пъти годишно. Първи юни бе любимият ден на децата от три поколения - на 70-те, 80-те и 90-те години.
"Мечето Ръкспин", "Бенджи, Закс и звездният принц", "Семейство Мейзга", "Призраци под виенското колело", "Арабела", "Войната на таралежите", "Васко да Гама от село Рупча", "Синьо лято" и още много и незабравими филми, които помним.
Емблематичното детско предаване на БНТ стартира през далечната 1986 г. Първата водеща, която поздравява малките зрители на националнтата телевизия е Лили Вучкова, станала известна като кака Лили. После щафетата поема Владимир Люцканов – бате Влади, а през 1990 г. след кастинг за титулярно лица на предаването е избрана Лазара Златарева, която пък приема артистичния псевдоним кака Лара (с него тя е известна и до днес). Предаването се излъчва във всички празнични дни и е с продължителност между 5 и 6 часа, като е разделено в две части, с прекъсване по обяд. Според създателите на „Милион и едно желания“, то е едно от първите предавания в БНТ, създадено с цел да търси обратна връзка със зрителите. Всъщност именно зрителите са тези, които определят чрез писмата си цялото съдържание на детския блок – филми, песни и любими анимации.
Шапката на „Милион и едно желания“ е точно тази, която Тивесто ни показва. Тя е взета от предаването „Неделен експрес“, което съществуваше в края на 80-те години с автор – Севдалин Генов. Когато „милионът“ започна, това предаване вече беше отпаднало от програмната схема и те използваха част от анимационната шапка с нов сигнал, ами въпрос на икономии и ефективност, анимацията е скъпо удоволствие. За да ви изясня, в зависимост от качеството днес 1 секунда добра „2 д“/тоест рисуваната анимация/ струва между 200 и 500 евро. Другата „3д“/тази съвременната с обемните компютърно генерирани картини и герои е малко по-евтина.
Какви спомени пази любимата на поколения кака Лара? Ето какво ни разказа от времето на "Милион и едно желания":
Колко желания успяха да сбъднат порасналите деца през годините? Надминаха ли сбъднатите мечти числото милион и едно? С този въпрос Нина Милошевич се обърна към Веселина Божинова, Елисавета Илиева, Димитрина Дончева и Атанас Илиев:
Гейтове под открито небе изграждат на летището във Варна. Със зелени градини и плажни барове пътниците, дошли на почивка, максимално ще уплътнят престоя си преди да бъдат отведени в самолета. Това каза Светлана Симеонова, началник търговски отдел във "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт". Проектът е уникален не само за България, но и за цяла Европа,..
Има хора, които често се оплакват, че около домовете им и пред блока е мръсно и непочистено. Други цапат и рушат. Има обаче и хора, които нито се оплакват, нито рушат, а облагородяват и почистват за да е по-приятно, красиво и приветливо. При това го правят без да се афишират. Такъв е примерът с един гражданин от квартал "Чайка", който е превърнал..
Днес в 12.00 часа президентът Румен Радев ще връчи първия мандат за съставяне на правителство на кандидата за министър-председател, посочен от най-голямата по численост парламентарна група в 51-вото Народно събрание - тази на ГЕРБ-СДС. Президентът ще връчи мандат за съставяне на кабинет на ГЕРБ-СДС Как изглежда голямата политика през..
На 15 януари Православна църква чества светите преподобни Гавриил Лесновски, Прохор Пшински, Павел Тивейски и Йоан Колибар, съобщава Радио България. Преподобни Гавриил Лесновски, заедно с преподобните Прохор Пшински и Йоаким Осоговски, е един от тримата велики последователи на рилския пустинножител св. Иван Рилски. С наследството, което получил от..
"Здравей! Аз съм Ахинора – 24-годишно момиче от Варна, което вярва, че с усмивка и позитивна нагласа можем да постигнем всичко. Аз съм AI генериран образ, създаден от дигитална агенция..., за да вдъхновява и да говори за хубавите неща от живота" . Това гласи описанието на Ахинора - първият дигитален инфлуенсър в България. Образът е активен от началото..
Пространството в района на „Севастопол“ да се превърне в изцяло пешеходна зона без автомобилен и автобусен трафик. Тази възможност разглежда общинската администрация, сподели идеята в личния си профил във Фейсбук кметът Благомир Коцев. „Там може да се обособи нов голям градски площад, подобен по размери на площад „Независимост“. Поисках..
Такива е статистиката в доклада на Община Балчик за извършените дейности в изпълнение на Областната стратегия за интегриране на ромите за периода 2021-2030 година. Там е записано, че по постоянен адрес в община Балчик живеят 16 243-ма жители, от които в Балчик – 9379 души и 6962 в селата. Въпреки тези официални числа, по махалите и селата..