Токът поскъпва, парното и природният газ поевтиняват. Това обявиха от КЕВР.
Токът за битовите клиенти поскъпва средно с 2,79%.
„Това е по-малко от годишната инфлация”, заяви председателят на КЕВР Иван Иванов.
Относно парното, той беше категоричен - българските граждани ще плащат по-малко през следващия отоплителен сезон, отколкото през предишния.
„Намалението за страната е средно 12,69%”, заяви Иванов. „Твърденията за повишаване преследват политически цели”, коментира Иван Иванов.
Природният газ става 19,10 лева за мегават час. Намалението е с 6,05%, обясни председателят на КЕВР. /БГНЕС, Нова телевизия
Комисията за енергийно и водно регулиране прие с Решение Ц-29 нови цени на електроенергията, които за битовите клиенти на ЕНЕРГО-ПРО са както следва: дневна тарифа – 0,19753 лв./kWh, нощна тарифа – 0,11058 лв./kWh, без ДДС. Средното увеличение е 1,05%, като цените влизат в сила от 1 юли 2020 г.
Новите цени, валидни за малките стопански клиенти на регулиран пазар, ще са в сила до края на месец септември, в случай че все още не са излезли на свободен пазар. Съгласно последните промени в Закона за енергетиката, от 1 октомври всички стопански клиенти трябва да имат избран доставчик на електроенергия по свободно договорени цени, като заявления се подават до 10-о число на предходния месец. Неподалите заявление за избор на доставчик ще останат при крайния си снабдител до 30 юни 2021 г, но в качеството му на търговец.
В момента е в ход регулярният отчет на средствата за търговско измерване, който се извършва от служителите на ЕРП Север по предварително изготвен график. Съгласно регламентирана методика, потребената електроенергия на клиенти ще бъде пропорционално разпределена по старата и новата цена в зависимост от броя на дните преди и след изменението, включени в техния индивидуален отчетен период. Съответно фактурите за отчетния период, включващ промяната, ще съдържат два подпериода – период по старите цени до 30 юни 2020 г. включително, и по новите – от 01 юли 2020 г.
Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене Законопроекта за държавен бюджет за годината. 14 депутати от комисията гласуваха "за" проектозакона, а шест - с глас "против". "Въздържали се" нямаше, съобщава БНР. Очаква се обсъжданията в пленарната зала по него да бъдат следващата седмица. Финансовата рамка е изчислена при дефицит от три на..
Национален протест на пчеларите със сборен пункт локалното платно на автомагистрала "Хемус" на разклонението за село Слънчево ще се проведе от 10.30 часа на 1 март, събота, съобщиха организаторите. Те планират затваряне на магистралата и провеждане на автошествие. Пчеларите изразяват своето несъгласие с липсата на държавна политика по опазване на..
Четири спортни обекта ще работят и в деня на националния празник на България – 3 март (понеделник). На разположение на жителите и гостите на морския град ще бъдат плувен басейн „Делфини“, игрищата в общински спортен комплекс „Морската градина“, както и Ледената пързалка и зала „Скуош“ в общинския спортно-развлекателен комплекс „Младост“. Всички обекти..
Пикап е блъснал пешеходец на бул. "Владислав Варненчик" във Варна, при движение на заден ход. Пострадалият е с контузия на крак и глава, съобщиха от КАТ-Варна.
Инцидентът с падналия стълб във Варна е едно неприятно, лошо обстоятелство, станало през нощта, когато няма хора по улиците и трафик. Това подчерта в интервю за Радио Варна изпълнителният директор на "Градски транспорт" инж. Николай Антонов. Той обясни защо не е дал изявления пред медиите, включително и пред Радио Варна, в деня на инцидента. Причината..
Комисията за енергийно и водно регулиране задължи трите електроразпределителни дружества да компенсират всички реално засегнати и изрядни битови клиенти заради прекъсването по коледно-новогодишните празници. Това става ясно от съобщение на регулатора до медиите. Неустойките ще се приспадат от общата стойност на бъдещата фактура на потребителите, или ще..
Общинският съвет във Варна се събира на редовно заседание в четвъртък – 27 февруари, в 10:00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В предварителния дневен ред са включени 12 точки. Предстои общинските съветници да решат дали да одобрят разходи, които ще бъдат направени преди приемането на бюджета за 2025 г. Въпросните средства са предвидени за..