Днес 16.01.2021г. е един исторически ден за алпинизма,за който ще се говори дълго време. Голяма група от непалски шерпи показаха, че невъзможното е възможно, като изкачиха единствения неизкачен през зимата осемхилядник. Сърдечно ги поздравявам ! Радвам се, че точно те първи изкачиха върха. Заслужават го! Силно вярвам, че и ние ще имаме шанс и добро време през идните дни. Невероятно труден връх, който често няма изкачвания, дори през летния сезон. Браво, момчета ! Гордеем се с вас!
Голямата радост от успеха днес, много бързо бе помрачена. На слизане към базов лагер моят голям приятел, мотиватор и най-добрият алпинист, когото познавам, Серджи падна и вече е в небесното царство.
Серджи живееше в небесата, най-добрият атлет, завършил успешно много триатлони, айрън мен, ултра мен и невероятен алпинист с високи постижения. Винаги ми помагаше много със съвети. Невероятно добър човек, скромен, винаги усмихнат, отзивчив.
Изказвам моите искрени съболезнования към близките и роднините на Серджи, както и към неговите симпатизанти.
Той ще е винаги в сърцата ни!
Липсваш ни силно!
Допълни Скатов в социалната мрежа.

Ватерполистите на КПС Варна записаха две убедителни победи в мачове от шампионата по водна топка. Те се наложиха първо над Комодор-Варна с 18-8 при 15-годишните. В рамките на същия ден КПС се поздрави с втори успех срещу Комодор, но при мъжете с 12-7. Състезателите по водна топка на Черно море също нямаха никакви проблеми и спечелиха   мача си..

публикувано на 22.04.24 в 11:50

Победа за "икономистите" от Варна

Футболистите на Икономически университет Варна записаха победа с 8-5 в мач от шампионата по футзал. Те се наложиха като домакини срещу състава на Русе.

публикувано на 22.04.24 в 11:42

"Марица" спечели десета поредна титла

Марица (Пловдив) за 10-ти пореден път е шампион на България. Маричанки победиха ЦСКА (София) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15) гейма в третата решителна среща от финала на Националната волейболна лига Демакс. Марица спечели серията с 3:0 победи и за рекорден 10-ти път е шампион. Финалът се игра в зала Христо Ботев в София и завърши за малко повече от..

публикувано на 22.04.24 в 10:36

Титли за варненските стрелци

Държавен турнир с пневматично и малокалибрено оръжие "Стоян Пенчев" се проведе "Стара Загора.Отлично представяне на състезателите от СК "Стрелба"- Варна и възпитаници на спортно училище "Георги Бенковски". В дисциплината 40 изстрела пневматичен пистолет момичета Моника Панайотова зае 1м с 361 т. Калина Димитранова зае 4 място. Пневматичен пистолет..

публикувано на 22.04.24 в 10:35

Програмата за плейофите в Първа лига

Програма за първата шестица от плейофите в Първа лига: 31-и кръг: Лудогорец - Крумовград ЦСКА - Левски Черно море - Локомотив Пловдив 32-и кръг: Крумовград - Локомотив Пловдив Левски - Черно море Лудогорец - ЦСКА 33-и кръг: ЦСКА - Крумовград Черно море - Лудогорец Локомотив Пловдив - Левски 34-и..

публикувано на 22.04.24 в 10:32

Йордан Морехон носи първи медал на България

Йордан Морехон осигури първия медал за България от Европейското първенство по бокс в Белград. Под наставленията на треньорите при мъжете Жоел Арате, Валентин Поптолев и Александър Александров националът ни достигна до полуфиналите в категория над 92 килограма и си осигури минимум бронзово отличие. Морехон постигна втори успех в рамките на малко..

Краснобаева взе среброто

Сребърен медал за Елвира Краснобаева във финала на лента на Световната купа в Баку. Ева Брезалиева остана седма. Силна Елвира Краснобаева бе оценена с 33.350 (D. 16.900; A. 8.250; E. 8.300) и заслужено се окичи със сребърния медал медал във финала на лента на Световната купа, която се провежда в Баку (Азербайджан).  Другата ни представителка Ева..

публикувано на 21.04.24 в 16:00