Еркан Низам е №1 на Варна за януари`2021

Автор:

Наградиха най-добрите спортисти на Варна за месец януари`2021. Призовете отидоха в клуба по лека атлетика „Евър“. Еркан Низам бе обявен за спортист на януари, като спечели и приза за №1 на варненското спортно училище за първия месец на новата година. Еркан спечели два златни медала и един бронзов от ДП и международен турнир „Академик“, като покри и норматив за БП. Треньори на Низам са Цонка Господинова и Крум Крумов. Всъщност СКЛА „Евър“ спечели приза за „Отбор на месеца“. Клубът извоюва 2 златни, 1 сребърен, 3 бронзови медала от ДП-18, ДП-20 г и МТ „Академик“.

Победител в онлайн анкетата стана състезателят по класическа борба Александър Иванов от СК „Локомотив-93“. Той спечели златен медал от ДП при 15-годишните.

Наградите на победителите в анкетата връчи Кристиан Димитров, директор на дирекция „Спорт“.

Българите на Игрите днес

Днес е 13-ят ден на Олимпийските игри в Париж. Имаме надежди за днес, понеже ще има участие на двама наши сигурни медалисти. Българското участие стартира в 11:00 часа, когато Боряна Калейн и Стилияна Николова ще се включат в квалификацията в индивидуалната надпревара в художествената гимнастика. Сутринта ще се изиграят съчетанията на топка и обръч, а..

публикувано на 08.08.24 в 09:19

Тихомир Иванов е на финал на Олимпиадата

Тихомир Иванов се класира за финала на скок на височина на Олимпиадата в Париж.  30-годишният българин участва на трета олимпиада.  Той се класира сред 12-те финалисти с 2.24, преодолени от втори опит.

публикувано на 08.08.24 в 09:01

Иван Димов не се справи добре

Българският щангист Иван Димов остана без успешен опит на Игрите в Париж. Той не успя да се справи със 134 килограма на два пъти и веднъж със 135 килограма. Тежкоатлетът от Сопот няма да вдига в дисциплината изтласкване. 21-годишният състезател напуска Игрите.

публикувано на 08.08.24 в 09:00

Полша е на финал в Париж

Волейболистите на Полша станаха първият финалист на ОИ в Париж.   Тимът на Никола Гърбич надигра САЩ след 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13) в първия полуфинал   Така „Дружина Полска“ след 48 години отново ще спори за олимпийското злато.

публикувано на 08.08.24 в 08:59

Имаме финалист на Игрите в Париж

Семен Новиков ще се бори за олимпийската титла на игрите Париж 2024. Националът победи настоящия световен шампион Давид Лозонджи (Унгария) с 3:1 в категория до 87 кг на класическия стил, с което взе реванш за загубата си от мондиала през 2023-а. За златото утре Новиков ще излезе срещу иранеца Алиреза Мохмадипиани, световен вицешампион от по-долната..

публикувано на 07.08.24 в 20:35

Олимпийска рубрика: Галина и Владислава Танчеви - бронзови медали от Игрите в Атина' 2004 (ВИДEО)

Близначките от Варна, Галина и Владислава Танчеви са две от най-успелите състезателки по художествена гимнастика у нас. Те са възпитанички на клуб "Силвия"( Варна). Играят за националния ансамбъл от 2001г до 2009, с малко прекъсване.На Световното първенство през 2003 г в Будапеща ансамбълът ни е втори в многобоя и печели още два сребърни..

публикувано на 07.08.24 в 11:50

Българите на Игрите в Париж днес

Четирима българи ще имат участие днес на Игрите в Париж. В 10:30 часа Йоана Георгиева стартира на четвъртфиналите на едноместния каяк на 500 метра.В 11:05 започват квалификациите на скока на височина, където нашият човек е Тихомир Иванов. Квалификационната норма е 2.29 м. или трябва да попадне сред 12-те с най-добри резултати от общо 31..

публикувано на 07.08.24 в 09:46