Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Девет титли за „Ичи Геки“-Варна

Автор:

Изключителен успех на българският отбор, който спечели 16 златни, 11 сребърни и 9 бронзови медали на “2nd Esat Delihasan International Kyokushin Cup” в Бурса, Турция. Отлично представяне и на възпитаниците на СКК”ИЧИ ГЕКИ ВАРНА” с треньор световния шампион Шихан Емил Костов. Девет златни, пет сребърни и три бронза спечелиха варненските каратеки, чиято подготовка бе в базата на “АКАДЕМИКА СПОРТ KOSTOV’S DOJO”.

Проявата се проведе  по инициатива на представителя на ИКО за Турция- Сенсей Омер Дюран. В нея взеха участие около 245 състезатели от седем държави.

Първият ден на първенството България участва с 24 състезатели при децата, юношите, девойките и ветераните.

Вторият ден започна със семинар за инструкторите на турския бранч, който се проведе под ръководството на Шихан Емил Костов. След него 9 от нашите състезатели се съревноваваха при мъжете и жените на ката и кумите дисциплините.

Шампионите на БКА-ИКО България, представители на клуба на Шампиона “ИЧИ ГЕКИ Варна”, класирали се на призовите места са:

Йоанна Василева -3-то място девойки младша до 45кг;

Сенсей Гергана Апостолова-Костова, Сенсей Зихни Хасанов и Сенпай Зорница Костова участваха в съдийството на състезанието.

Шихан Емил Костов бе поставен от директора на международния отдел на ИКО – Шихан Горай, за официален наблюдател на състезанието.

Това бе отличен старт за нашите състезатели, на които в началото на ноември им престои участие на Европейско първенство, което ще се проведе в Полша.

Групата на Спартак за мача с Чавдар

Спартак Варна приема Чавдар Етрополе в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на България в неделя от 13:30ч. на стадион “Спартак”. Наставникът на “соколите” Тодор Киселичков определи групата за мача: Иван Дичевски, Християн Христов, Никола Борисов, Емануел Моура, Божидар Васев, Здравко Димитров, Янчо Андреев, Цветан Илиев, Румен Руменов, Ивайло..

публикувано на 27.11.22 в 10:40

Гут надхитри конкуренцията

Швейцарката Лара Гут-Бехрами спечели гигантския слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини за жени в Килингтън, САЩ. Тя записа  35-а победа в Световната купа. Гут изпревари само с 0.07 секунди италианката Марта Басино и с 0.20 секунди шведката Сара Хектор. Хектор бе лидер след първия манш с 0.43 секунди аванс пред Гут-Бехрами.

публикувано на 27.11.22 в 10:38

Спартак II с шеста поредна победа

Възпитаниците на Васил Петров и Димитър Трендафилов спечелиха последния си мач за тази година, след като се наложиха с 2:1 като гости на Ботев (Нови пазар). Точни за „соколите” бяха Александър Александров и Цветослав Маринов. Успехът на младите таланти на Спартак бе шести пореден в шампионата на Североизточна трета лига, което ги изкачва в горната част..

публикувано на 27.11.22 в 10:37

Аржентина изтри срама

Тимът на Аржентина се спаси от ранно отпадане на Мондиала. Те се наложиха във важен мач с 2:0 над Мексико. Красиви голове на Лионел Меси (64’) и Енцо Фернандес (87’) донесоха първите точки на аржентинците. Стартът им беше поразително слаб след загуба срещу Саудитска Арабия (1:2) в първия мач.

публикувано на 27.11.22 в 10:36

Лудогорец с важна победа срещу Славия

Лудогорец победи с 2:1 Славия в отложен мач от 5 – ия кръг на efbet Лига. На стадион „Александър Шаламанов“ в София шампионите биха с 2:1. Матиас Тисера откри резултата в 10-ата минута. Той се разписа от близо след пас на Бернард Текпетей. Домакините изравниха в началото на второто полувреме чрез Галин Иванов. Халфът се разписа в 49-тата минута. Успеха..

публикувано на 26.11.22 в 21:20

Поляците безупречни

Полша победи с 2:0 може  Саудитска Арабия на Световното първенство по футбол. Пьотър Жиелински (39’) и Роберт Левандовски (82’) решиха мача за поляците. Негов първи гол на световни финали.  Полша завърши наравно с Мексико в първата си среща и  оглавява своята група “C” с четири точки.

публикувано на 26.11.22 в 21:18

Франция продължава да впечатлява

Франция е първият отбор, който си осигури класиране на осминафиналите на Световното първенство в Катар. Те победиха Дания с 2:1 и си гарантираха участие в следващата фаза. Килиан Мбапе донесе успеха на тима на Дидие Дешан. Той откри резултата в 61-ата минута и след това се разписа четири минути преди края. Андреас Кристенсен изравни за 1:1 в 68-ата..

публикувано на 26.11.22 в 21:16