Божидар Златанов с голямо признание

Автор:

Варненският състезател по спортна гимнастика  Божидар Златанов и неговият треньор Сергей Стоянов днес бяха отличени със специални награди  БОК за постиженията през 2022. Двамата изпращат една прекрасна година. Призовете бяха връчени от министъра на спорта Весела Лечева.

Олимпийска рубрика: Галина и Владислава Танчеви - бронзови медали от Игрите в Атина' 2004 (ВИДEО)

Близначките от Варна, Галина и Владислава Танчеви са две от най-успелите състезателки по художествена гимнастика у нас. Те са възпитанички на клуб "Силвия"( Варна). Играят за националния ансамбъл от 2001г до 2009, с малко прекъсване.На Световното първенство през 2003 г в Будапеща ансамбълът ни е втори в многобоя и печели още два сребърни..

публикувано на 07.08.24 в 11:50

Българите на Игрите в Париж днес

Четирима българи ще имат участие днес на Игрите в Париж. В 10:30 часа Йоана Георгиева стартира на четвъртфиналите на едноместния каяк на 500 метра.В 11:05 започват квалификациите на скока на височина, където нашият човек е Тихомир Иванов. Квалификационната норма е 2.29 м. или трябва да попадне сред 12-те с най-добри резултати от общо 31..

публикувано на 07.08.24 в 09:46

Мнацаканян напуска Игрите в Париж

Айк Мнацаканян загуби на старта на олимпийските игри в Париж. Националът отстъпи пред двукратния световен вицешампион Санан Сюлейманов (Азербайджан) с 0:2 в категория до 77 кг на класическата борба. Българският национал Семен Новиков ще срещне Турпал Али Бисултанов (Дания) на осминафиналите в категория до 87 килограма на турнира по класическа борба на..

публикувано на 07.08.24 в 09:45

Загуба за Българя от Ирландия

България допусна първа загуба на Европейското първенство за жени под 20 години, на което страната ни е съдомакин заедно с Ирландия (5-17 август). Във втория ден от шампионата отстъпихме пред Белгия с 0:3 (23-25, 19-25, 18:25), който ден по-рано със същия резултат преклони глава пред Турция. В откриващия ни мач пък ние се наложихме с 3:1 над Швеция...

публикувано на 07.08.24 в 09:43

Лудогорец с победа срещу Карабах

Лудогорец се представи добри в първия двубой от третия предварителен кръг на ШЛ срещу Карабах. Нашият тим спечели срещата в Азербайджан с 2:1. Диниш Алмейда откри резултата в 56-ата минута, а в 65-ата Жуниньо изравни. Кайо Видал вкара втори гол за българите в 87-ата минута. Текпетей завърши мача със счупен крак.

публикувано на 07.08.24 в 09:42
Кирил Милов

Кирил Милов загуби първия репешаж за бронза в Париж

Кирил Милов отпадна в първия кръг на репешажите за бронза в категория до 130 килограма на Игрите в  в Париж. Милов загуби с 4:6 точки от 8-кратния шампион на Африка и бронзов медалист от последното Световно първенство в Белград 2023 Абделлатиф Мохамед (Египет).

публикувано на 06.08.24 в 14:04