За себе си Виолета Иванова казва, че се занимава с много неща. Тя е дипломиран психолог и е била мениджър „Човешки ресурси”. През последните години, обаче, е известна с това че обикаля света. Сама. На мотор. Една част от живота й е посветена на околосветското пътешествие. Втора на семейството й. Третата – на работата. До момента общо на пътя, преследвайки страстта си, е била седем месеца. А околосветското пътешествие на мотор прави на части. В момента отново е на пътя и можете да следите приключенията й в социалните мрежи, където редовно публикува дневници.
Началото на околосветското пътешествие Виолета Иванова поставя през 2019 година. Разделила е маршрута на части.
"Първата част беше от април до юни 2019, когато карах от България до Индия, където катастрофирах. Счупих си ръката и челюстта на три места. Три месеца по-късно се върнах в Индия и продължих до Нова Зеландия. В началото на 2020 летях, за да си посрещна мотора, който пътуваше от Малайзия за Чили. За останалите два месеца успяхме да стигнем от Чили до Колумбия."
После обаче удря Ковида и светът остава затворен в продължение на близо две години. Така едва в началото на април Виолета Иванова подновява плановете си и отново е на пътя. От Панама - през САЩ - до Канада. Това ще й отнеме два месеца.
"Африка съм си я оставила като самостоятелно пътешествие, защото се смята за най-голямото изпитание."
Както отбелязахме в началото Виолета Иванова пътува сама на мотор. Семейството й – съпругът й и двете й дъщери искрено я подкрепят, в осъществяването на тази леко откачена мечта, както се изразява.
"Гордеят се с мен. До някаква степен това беше и една от мисиите на това пътуване. Целта ми беше да покажа на дъщерите ми, че няма невъзможни неща. Единственото нещо, което стои между тях и сбъдването на мечтите им, е смелостта и малко лудост, за да посмееш да тръгнеш по този път."
Можете да следите пътешествието на Виолета Иванова на страницата й във Фейсбук.
А от звуковия файл да научите още за него.
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..
Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..
65% от жилищата във Варна се купуват с цел инвестиция, като половината от тях се препродават по-скъпо.Такъв е и процентът на купувачите, влагащи лични средства. Това каза Явор Николов, брокер - специалист в сферата на недвижимите имоти, и преподавател в Икономически университет - Варна. 63% от купувачите на имоти във Варна заплащат в брой..
23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед". Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище "Варненски будители - 1926" по график, като в библиотеката на..
Медицинските сестри и акушерките са в готовност за провеждане на масови протести, ако бъде одобрена идеята обучението по тези специалности да бъде намалено от 4 на 3 години. Това каза Милка Василева, председател на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ). Обучението им сега отговаря на изискванията на европейска директива,..